VIDEO Klub z horúcej Floridy prepisuje históriu: Také niečo urobia prvýkrát od založenia!

Roberto Luongo
Roberto Luongo

SUNRISE - Klub zámorskej hokejovej NHL Florida Panthers prvýkrát v histórii vyradí číslo jedného z hráčov. Pod strechu BB&T Center poputuje dres kanadského brankára Roberta Luonga s číslom jeden. Slávnostná udalosť sa uskutoční v pondelok 7. marca 2020 pred štartom zápasu s Montrealom Canadiens. Pre štyridsaťročného bývalého gólmana to bude špeciálny moment, pretože práve v Montreale sa narodil.

"Panteri" v minulosti vyradili aj číslo 93, čím si uctili prvého prezidenta klubu Billa Torreyho. "Deväťdesiattrojka" symbolizuje rok vstupu Floridy do profiligy, keďže premiérový duel v NHL odohrali hokejisti Panthers 6. októbra 1993. Svoje pôsobenie v najprestížnejšej hokejovej súťaži sveta odštartovali remízou 4:4 s Chicagom Blackhawks.

Luongo odchytal v NHL dovedna 19 sezón a väčšinu z nich strávil práve v drese floridského tímu. Necelých osem rokov pôsobil vo Vancouveri Canucks, kde bol aj kapitánom. Krátko ešte hájil farby New Yorku Islanders, ktorý ho draftoval v roku 1997 zo štvrtého miesta. Dvojnásobný olympijský víťaz aj svetový šampión si počas kariéry pripísal 489 víťazstiev v základnej časti NHL, čo je tretí najvyšší počet po Martinovi Brodeurovi a Patrickovi Royovi.


Tagy: Roberto Luongo Florida Panthers

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Joel Auerbach; Video: YouTube/GoalieTributesHD

DISKUSIA