Futbal bol blízko tragédie na tribúnach: Volanie na poplach, kontrola štadiónov predo dvermi!

Štadión AZ AlkmaarŠtadión AZ Alkmaar Zdroj: Twitter/AZ Alkmaar

ALKMAAR - Po nehode s pádom strechy v Alkmaare skontrolujú bezpečnosť štadiónov v Holandsku aj ďalšie prvoligové kluby. Rovnaká stavebná firma totiž vybudovala napríklad štadión Utrechtu a panujú obavy, či je podobná oceľová konštrukcia v poriadku.

Alkmaar bude hrať zatiaľ zápasy v Haagu, vzdialenom 85 kilometrov. Práve tam sa rozhodne vo štvrtok v dueli s Mariupolom o tom, kto by sa stal prípadným súperom Plzne v poslednom predkole Európskej ligy. 

Strecha nad jednou z tribún alkmaarskeho štadióna spadla v sobotu, v tej dobe bol prázdny, takže nikto nebol zranený. Médiá pripomínajú, že rovnaká stavebná spoločnosť Midreth, ktorá pred rokmi skrachovala, vybudovala i štadión v Utrechte. Bezpečnostnú previerku chystá taktiež Breda. 

Alkmaar v pondelok oznámil, že dočasný azyl našiel v Haagu a odohrá tam minimálne dva zápasy. Trosky spadnutej strechy sa zatiaľ nebudú odstraňovať. "Kvôli vyšetrovaniu zostanú takto najmenej dva týždne," uviedol hovorca Holandskej rady pre bezpečnosť pri návšteve miesta nehody. 

Zrútená tribúna štadiónu Alkmaaru Galéria fotiek (2) Zdroj: Twitter/AZ Alkmaar

Zrútená tribúna v Alkmaare

Viac o téme: AZ Alkmaar NAC Breda FC Utrecht
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/AZ Alkmaar
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články