Hviezda NHL môže prísť o milióny: Doživotné znetvorenie, scéna ako z hororového filmu!

Cody CeciCody Ceci Zdroj: SITA/AP/Mary Altaffer

OTTAWA - Zarába milióny dolárov ročne, hráva v najlepšej hokejovej lige na svete, dokonca získal zlatú medailu na majstrovstvách sveta. Nešťastia sa nevyhýbajú ani slávnym a úspešným ľuďom. Obranca Cody Ceci má pred sebou nepríjemnú udalosť - čaká ho súd. Posedenie v jeho dome sa zmenilo na scénu z hororového filmu.

25-ročný kanadský obranca má za sebou šesť sezón v NHL v drese Ottawy Senators. V lige si vďaka svojmu talentu zarobil milióny, teraz však môže o značnú časť svojho majetku prísť. Večera v jeho dome, pri ktorej sa pil aj alkohol, sa zmenila na nočnú moru, pri ktorej takmer zahynula jedna z pozvaných osôb. Ceciho spoločník v oblasti práva Jamie Thompson mal byť spoločne s kanadskou hviezdou zodpovedný za vážne popálenie Hany Engelovej.

Thompson sa snažil doplniť jeden z troch horákov na vonkajšom stolnom krbe, zatiaľ čo ostatní hostia boli usadení v tesnej blízkosti. Krb bol však stále rozpálený a horieť začala celá nádoba s horľavinou, ktorú Thompson odhodil smerom k Engelovej. Jej oblečenie okamžite vzbĺklo a celá bola razom v plameňoch.

Engelová je partnerkou Jakea Cardwella, ktorý bol Ceciho spoluhráč s predošlého tímu v OHL. Živila sa ako inštruktorka jogy vo svojom vlastnom štúdiu. Zamestnanie, ku ktorému sa tak skoro vrátiť nemôže. Po nehode musela byť až tri týždne v umelom spánku. Lekári ju overovali zdĺhavých 18 hodín počas troch separátnych operácií. Tragédia si nevyžiadala iba fyzickú, ale aj psychickú ujmu, za ktorú si obeť nárokuje vyše 8 miliónov amerických dolárov.

Za celý incident nemá byť zodpovedný iba Thompson, ale aj majiteľ domu Ceci, ktorý dostatočne neinformoval hostí o rizikách spojených s obsluhou krbu a nezabezpečil dostatočnú bezpečnosť.

Viac o téme: Ottawa Senators Toronto Maple Leafs Cody Ceci Hana Engelová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Mary Altaffer
  • Zdroj: športky

Súvisiace články