Smutný deň pre cyklistiku: Blízki a fanúšikovia sa rozlúčili s tragicky zosnulým Lambrechtom

Rakva z ostatkami belgického cyklistu Bjorga Lambrechta pod oltárom počas smútočného obraduRakva z ostatkami belgického cyklistu Bjorga Lambrechta pod oltárom počas smútočného obradu Zdroj: TASR/AP/Nico Vereecken

KNESSELARE - Príbuzní, kolegovia z tímu a stovky fanúšikov cyklistiky sa v belgickom Knesselare rozlúčili s tragicky zosnulým Bjorgom Lambrechtom. Dvadsaťdvaročný jazdec tímu Lotto - Soudal stratil minulý pondelok v 3. etape pretekov Okolo Poľska kontrolu nad bicyklom a vrazil do betónového priepustu pri ceste. Lambrechta oživovali už priamo na mieste nešťastia, neskôr ho previezli sanitkou do nemocnice.

Tam zomrel na následky masívneho vnútorného krvácania. "Na veľkoplošnej obrazovke umiestnenej na stene kostola sa premietali čiernobiele fotografie Lambrechta a na rakve bol symbolicky položený dres tímu Lotto," informuje agentúra AFP. Lambrecht bol jednou z veľkých nádejí belgickej cyklistiky, na Criterium du Dauphine skončil dvanásty a tešil sa z trofeje pre najlepšieho najmladšieho jazdca, na La Fleche Wallonne obsadil štvrtú priečku a na Amstel Gold Race šiestu.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Bjorg Lambrecht
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Nico Vereecken
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články