Pripravuje sa 2. ročník polmaratónu v srdci Šariša!

14. 9. 2018 ulicami Prešova prebehlo 900 bežcov podujatia Prešov Half Marathon a tento rok to nebude inak. Zapíšte si teda tento dátum do kalendára!

Akcia, ktorá sa konala pod záštitou primátorky mesta Andrey Turčanovej, predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského a dekana Fakulty športu PU Pavla Ružbarského sa tešila veľkej obľube. Organizátori už teda pripravujú druhý ročník, v ktorom sľubujú pripravenú trať, skvelú zábavu a pocit víťazstva v cieli.

„Myslím si, že mesto Prešov s jeho aglomeráciami, kde rátam aj Košice,  je určite lokalita, ktorá má do budúcna potenciál a zároveň aj cieľ hostiť do 5 000 pretekárov.  S kolegami sa naťahujeme, kedy sa tak stane (a kto vyhrá stávku). Podstatné ale však zostáva zachovanie veľmi dobre nastavenej úrovne nielen preteku, ale aj služieb okolo neho. Samozrejme, stále za rozumné ceny,“ hovorí business manager podujatia Peter Schmiedl.

Kategórie trate podľa náročnosti, z ktorých si bežci mohli vyberať sa meniť nebudú. Pre deti a mládež do 15 rokov bude pripravený MINI Maratón a tí skúsenejší si môžu odbehnúť 5 alebo 10 km a hlavnú kategóriu polmaratón.

Po tričko, medailu či certifikát si už musí dobehnúť do cieľa každý účastník sám. „Je jedno či ste aktívny bežec, či si myslíte, že neodbehnete ani 5 km trať alebo len prídete povzbudiť svojich blízkych. Na týchto akciách je úchvatná atmosféra, ktorú tvoria všetci tí ľudia. A aj kvôli tomuto sa vždy budeme snažiť organizovať a vylepšovať Prešov Half Marathon,“ dodáva Peter Schmiedl.


Zdroj:
PR článok
Foto:
Dream Production

DISKUSIA