VIDEO Premiéra, akú nikto nečakal: Talianskej ikone stačilo 27 minút a tribúny boli v ošiali!

Daniele De RossiDaniele De Rossi Zdroj: SITA/AP/Ignacio Amiconi

BUENOS AIRES - Tomu sa povie premiéra hodná veľkej knihy, i keď nebola úspešná, čo sa týka tímového pohľadu, no aspoň z individuálneho. Taliansky internacionál Daniele De Rossi, užívajúci si prvú zahraničnú anabázu mimo Talianska, skóroval už pri svojom debute za Bocu Juniors. 36-ročný stredopoliar sa pripojil k argentínskemu veľkoklubu minulý mesiac po odchode z AS Rím ako voľný hráč.

De Rossi mal okamžitý vplyv na hru a v prvom polčase pridal do premiérovej polievky aj korenie v podobe presného zásahu hlavou. V 28. minúte dostal na hlavu loptu po centri Alexisa Mac Allistera a Estadio Ciudad de La Plata explodoval nespútanou radosťou. Tomu sa povie debut! 

Zásah skúseného Taliana však vyšiel navnivoč, pretože Boca doma šokujúco podľahla 1:2 po penaltách druholigovému Almagru. De Rossi opustil hraciu plochu v 77. minúte, vtedy ešte jeho mužstvo vyhrávalo 1:0. Potom ale prišla presná trefa Juana Manuela Martíneza a tímy išli do rozstrelu. 

Daniele De Rossi Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Ignacio Amiconi

V ňom sa z domáceho mužstva presadil iba Carlos Tevez, trojica Mac Allister, Hurtado aj Eduardo Salvio, dlhoročná opora Benficy Lisabon, sa dopustila fatálneho zlyhania a svoj pokus zahodila. Boca Juniors tak vypadla zo súťaže, ktorú vyhrala trikrát - 1969, 2013 a 2015.

Mužstvo okolo De Rossiho, Teveza, Zarateho či Salvia však onedlho čaká omnoho dôležitejší zápas, a to štvrťfinále Copa Libertadores proti ekvádorskému LDU Quito. Ide o víťaza súťaže z roku 2008, ktorý v lete pridal do kádra významnú posilu v podobe Antonia Valenciu, známeho najmä z desaťročného pôsobenia v Manchestri United.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Boca Juniors Daniele De Rossi Almagro
  • Autor: © Zoznam/oh
  • FOTO: SITA/AP/Ignacio Amiconi; VIDEO: YouTube/Sitio Fútbol Sports
  • Zdroj: športky

Súvisiace články