Bojové podmienky hokejistov: Brankárske esá pod Lašákovým dohľadom v armádnom režime

Mladí brankári si vyskúšali zaujímavú zmenu v podobe vojenského výcvikového táboraMladí brankári si vyskúšali zaujímavú zmenu v podobe vojenského výcvikového tábora Zdroj: szľh

BRATISLAVA - Brankárske kempy Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) pre gólmanov mládežníckych kategórií sú prioritne určené na zlepšovanie techniky či mentálnej pripravenosti. Organizátor týchto podujatí, bývalý reprezentačný brankár Ján Lašák, si však pripravil pre 36 talentovaných hokejistov nečakané spestrenie prípravy. Vďaka spolupráci SZĽH a Ministerstva obrany SR vymenili nádejní gólmani ľadovú plochu za priestory vojenského výcvikového tábora v Lešti.

"Z mladých chlapcov sa nesnažíme vychovať len dobrých brankárov, ale aj lepších ľudí. A toto je výborná príležitosť. Sociálne siete nám mnohokrát neponúkajú tie správne vzory. Chceme preto, aby sa s nimi stretli a strávili spolu nejaký čas," uviedol pre hockeyslovakia.sk Lašák, ktorého zverenci majú v Lešti pripravený pestrý program. Jeho súčasťou je noc v klasickom vojenskom stane, ranná rozcvička, kurz sebaobrany, lezenie po skalách alebo základy topografie.

Zároveň absolvujú prednášky s vojakmi, ktorí boli v nedávnej minulosti súčasťou minimálne jednej misie v Afganistane. "Možno sa to niektorým chlapcom zapáči až tak, že v budúcnosti spoja svoju budúcnosť s armádou, ak sa teda nepresadia v ľadovom hokeji," doplnil Lašák, ktorý sa zúčastní na všetkých spomenutých aktivitách spolu so svojimi zverencami.

Súčasťou spolupráce medzi SZĽH a ministerstvom je aj finančná podpora zo strany silového rezortu. Mladí brankári dostanú 120 kusov hokejok v hodnote 7-tisíc eur.

Viac o téme: Ján Lašák
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: szľh
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články