Zrážka s autom uťala cyklistickú kapitolu života: Ukončili mi kariéru!

Domenico PozzovivoDomenico Pozzovivo Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

BRATISLAVA - Taliansky cyklista Domenico Pozzovivo mal byť lídrom tímu Bahrain-Merida na záverečnej Grand Tour sezóny. Namiesto prípravy na Vueltu sa však musí zotavovať z množstva zranení, ktoré utrpel po pondelňajšej zrážke s motorovým vozidlom v južnom Taliansku. Dnes 36-ročný majiteľ trinástich profesionálnych víťazstiev pripustil možnosť, že už ďalšie úspechy vo svojej kariére nepridá.

Incident sa odohral v dedinke Laurignano, kde počas tréningu nepozorný vodič zasiahol Pozzoviva. Spôsobil mu viaceré zlomeniny nohy a zranenie ramien. Okrem toho má Talian podozrenie na zlomeninu niekoľkých rebier a narazenie pľúc. "Bol to veľký úder. Prvým cieľom, berúc do úvahy, že Domenico má 36 rokov, je dosiahnuť úplné uzdravenie, potom o ňom budeme uvažovať ako o športovcovi," cituje portál cyclingnews.com slová lekára tímu Bahrain-Merida Emilia Magniho.

Už v pondelok sa rodák z Policora podrobil operáciám. Podľa denníka La Gazzetta dello Sport je jeho stav vážny, ale je mimo ohrozenia života. "Skončili moju kariéru," povedal Pozzovivo svojej manželke. Talianska polícia celý incident vyšetruje, no podľa prvotných správ bol taliansky cyklista zasiahnutý spredu a po náraze robil čelné sklo vozidla značky Fiat Grande Punto. V najbližších dňoch by mal byť prevezený na špeciálnu kliniku vo švajčiarskom Lugane.

V prípade Domenica Pozzoviva nejde o prvé zranenie počas tréningu. V auguste 2014 utrpel zlomeninu holennej kosti, keď mu cez cestu prebehla mačka. O rok neskôr spadol v tretej etape Giro d'Italia, pričom si poranil hlavu a tvár. Naposledy sa súťažne predstavil na minulotýždňových pretekoch Okolo Poľska, kde obsadil v celkovej klasifikácii 12. miesto. Na domácej Grand Tour dvakrát skončil piaty a na Gire si pripísal aj jeden etapový triumf.

Za ostatné roky to tiež nie je prvý prípad cyklistu, ktorého počas tréningu zrazilo auto. V apríli 2017 mala tragické následky nehoda Pozzovivovho krajana Micheleho Scarponiho, ktorý zrážku s kamiónom neprežil.

Viac o téme: Domenico Pozzovivo
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Antonio Calanni
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články