Zahraničná Banská Bystrica odetá v novom šate: Chceme vychovať hokejistov do reprezentácie

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Hlavným cieľom úradujúceho slovenského hokejového šampióna HC '05 Banská Bystrica v sezóne 2019/2020 je predvádzať kvalitný hokej a lákať na tribúny priaznivcov. Zároveň však chce v čo najväčšej možnej miere poskytnúť šancu pre mladíkov preniknúť do seniorského hokeja.

"Chceme vychovávať mladých hokejistov schopných pôsobiť v ďalších rokoch v slovenskej reprezentácii. Do sezóny si nedávame konkrétne ciele, napríklad o titule. Radi by sme boli v tabuľke čo najvyššie. Veríme, že tím máme dosť kvalitný na to, aby sme boli medzi lídrami," prezradil na stredajšej tlačovej konferencii športový manažér klubu Július Koval.

"Barani" spod Urpína už vo štvrtok 29. augusta začnú púť skupinovou fázou Ligy majstrov na ľade švédskeho Färjestadu v meste Karlstad. Okrem toho ich čakajú aj súboje s nemeckým Mníchovom a švajčiarskym tímom HC Ambri-Piotta. "V Lige majstrov nás čakajú náročné konfrontácie proti top európskym klubom. Chceme hrať vyrovnané partie so súpermi a Slovensko čo najlepšie reprezentovať na medzinárodnom ľade," pokračoval Július Koval.

Banskobystričania si v novom ročníku veľa sľubujú od kanadského brankára Tylera Beskorowaného, ktorý na Slovensko prišiel zo severoírskeho Belfastu. Sezónu s klubom začnú aj útočníci Mário Lunter s Patrikom Lamperom. "Obaja majú otvorené zmluvy, v prípade ponuky z lepšej súťaže tak majú šancu túto príležitosť využiť," informoval športový manažér a doplnil, že v klube ešte hľadajú centra prvej formácie. "Hlavná zmena v porovnaní s minulou sezónou je v tom, že dávame šancu mladíkom. Uvidíme, ako sa jej uchopia. Myslím si, že sme si tím poskladali dobre a máme svoju kvalitu," poznamenal kanadský kouč Dan Ceman.


Tagy: HC '05 Banská Bystrica Július Koval

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Peter Rusko

DISKUSIA