Žreb Fed Cupu môže prisúdiť Slovensku ťažký kaliber: Osaková, Kerberová či Stephensová?

Slovenský fedcupový tím
Slovenský fedcupový tím

LONDÝN - Slovenské tenistky budú pri stredajšom londýnskom žrebe kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára federácie (14.-19. apríla 2020 v Budapešti) nenasadené. Znamená to, že 7.-8. februára sa stretnú s jedným z osmičky nasadených družstiev, ktorú tvoria USA, Bielorusko, Rumunsko, Nemecko, Španielsko, Švajčiarsko, Belgicko a Veľká Británia.

Víťazi ôsmich kvalifikačných duelov budú v apríli môcť bojovať o cennú trofej. Účasť v Budapešti už majú istú tohtoroční fedcupoví finalisti Austrália s Francúzskom, domáce Maďarsko i Česko, ktoré vďaka úspešným výsledkom v uplynulých sezónach dostalo od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) voľnú kartu. Okrem Slovenska sú nenasadenými tímami Lotyšsko, Kanada, Japonsko, Rusko, Kazachstan, Brazília a Holandsko.

Slovenky by hrali vo februári s určitosťou doma s Bieloruskami, Španielkami a Švajčiarkami. Za Nemkami a Belgičankami by museli cestovať. V prípade konfrontácie s Američankami, Rumunkami a Britkami by o výhode domáceho prostredia rozhodol dodatočný žreb.

Slovenky sa v apríli po triumfe 3:1 nad Brazíliou na antuke v bratislavskom NTC udržali v II. svetovej skupine. Dva body získala Dominika Cibulková, ktorá pred domácimi fanúšikmi ukončila svoju fedcupovú kariéru, tretí pridala Viktória Kužmová. Koncom júna schválili nový model Pohára federácie, ktorý by mal zvýšiť atraktivitu tejto prestížnej tímovej súťaže.


Tagy: Slovensko Anna Karolína Schmiedlová Viktória Kužmová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR – Pavel Neubauer

DISKUSIA