VIDEO Kyrgios predviedol nepochopiteľný skrat: Surové urážky rozhodcovi, chúďa raketa!

Nick KyrgiosNick Kyrgios Zdroj: SITA/AP/Paul Chiasson

CINCINNATI - Austrálsky búrlivák Nick Kyrgios na seba opäť strhol pozornosť na turnaji Masters 1000 v Cincinnati nadávaním rozhodcovi a rozmlátením rakiet. Po prehratom zápase druhého kola s Karenom Khachanovom z Ruska mu hrozia ďalšie sankcie od tenisovej asociácie ATP.

24-ročný Kyrgios, ktorý vyvolá rozruch prakticky na každom turnaji, si v stredu opäť vybíjal zlosť na rozhodcovi. S Fergusom Murphym mal spory už pred dvomi týždňami vo Washingtone, kde došiel až k titulu. 

Tentoraz nešetril sprostými nadávkami. Na konci druhého setu napríklad vyčítal rozhodcovi, že príliš skoro zapol odpočítavanie času do začiatku hry. Írsky rozhodca ho penalizoval. Kyrgios potom napriek protestom Murphyho odišiel z kurtu, údajne na toaletu, a v tuneli rozmlátil dve rakety. 

"Si najhorší rozhodca, akého som kedy videl," vykrikoval Kyrgios a pridal mnoho štipľavých výrazov. Khachanov sa nenechal rozhodiť, vyhral 6:7, 7:6, 6:2 a postúpil do osemfinále. "Bol to zložitý zápas. Hrať proti nemu je pre všetkých ťažké. Musíte sa hlavne snažiť sústrediť," uviedol Khachanov. 

Minulý týždeň v Montreale sa Kyrgios hádal s rozhodcom kvôli tomu, že uteráky nie sú dostatočne biele. I s výbušnou povahou vyhral rodák z Canberry na okruhu ATP šesť turnajov a vo svetovom rebríčku je momentálne na 27. mieste. 

Viac o téme: Nick Kyrgios ATP Masters 1000 Cincinnati
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Paul Chiasson; VIDEO: YouTube/ESPN Australia
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články