O krok bližšie k NHL: Slovenský brankár sa dohodol na zmluve s farmou Anaheimu

Roman Durný
Roman Durný

BRATISLAVA - Slovenský hokejový brankár Roman Durný bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť premiérovo medzi seniormi. Rodák z Liptovského Mikuláša podpísal kontrakt na jeden rok s tímom zámorskej AHL San Diego Gulls, ktorý je "farmou" Anaheimu Ducks. Informoval o tom oficiálny klubový web.

Dvadsaťjedenročný gólman pôsobí v Severnej Amerike od sezóny 2017/18. V minulom ročníku bol jednotkou tímu Des Moines Buccaneers v americkej juniorskej súťaži USHL. V 50 zápasoch základnej časti zlikvidoval 90,9 % striel a priemerne na jeden duel inkasoval 2,61 gólu. V piatich súbojoch play-off mal úspešnosť zákrokov na úrovni 86,4 %.

Odchovanec Liptovského Mikuláša v minulosti reprezentoval Slovensko na svetových šampionátoch do 18 aj 20 rokov. Zaujal najmä výkonmi na juniorských MS v roku 2018, po ktorých si ho v drafte NHL vybral Anaheim v 5. kole zo 147. miesta. S "káčermi" však zatiaľ nepodpísal zmluvu.

San Diego angažovalo okrem Durného aj ďalších piatich hráčov. Do kádra pribudli útočníci Alex Broadhurst, Brent Gates a Luke Gazdic a obrancovia Hunter Drew s Stevenom Ruggierom.


Tagy: San Diego Gulls Roman Durný

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA