To číslo môžete zabudnúť, zapli si odkazovač: Hon na britskú hviezdičku zaškrtený pred úsvitom!

Jadon Sancho
Jadon Sancho

DORTMUND - Sezóna 2018/19 pre neho znamenala odpich z malého nemeckého kopčeka a teraz túži po futbalovom javisku na Annapurne, Makalu či Mount Evereste. Odvážlivci už o ňom vypúšťajú z úst slová ako "budúca anglická superstar" či iné hviezdne prirovnania. Reč je o Jadonovi Sanchovi z Borussie Dortmund. Krpatý šikuliak však nemusel v tomto klube zapustiť korene na dlhšie, než tri sezóny. Stačilo jediné slovíčko a jeho duša by si musela zvykať na nový domov.

CEO Borussie Dortmund Hans-Joachim Watzke dosvedčil, že westfálsky klub, ktorý sa môže bez debaty popýšiť jedným z najlepších fanúšikovských táborov minimálne na starom kontinente, azda aj na svete, v lete dostal obrovskú ponuku na Sancha. Šéf BVB nepovedal, o aký klub presne išlo (aj z úcty voči nemu), no zašifroval ho do slovíčka "superklub". 

Sancho napol sieť súperov v minulej sezóne 13 ráz v 43 vystúpeniach. Diaľnica, na na ktorej odstavil svoje motory na konci ostatného ročníka, mu zatiaľ praje aj v tohtoročnej jazde. V súboji o nemecký Superpohár sa najvýraznejšou ofenzívnou mierou podieľal na triumfe 2:0 proti Bayernu Mníchov. Jeden gól sám strelil a druhý pripravil individuálnou akciou Pacovi Alcácerovi. 

19-ročná vychádzajúca kométa, ktorú odmietli v Manchestri City a predali ho do Dortmundu, už pritiahla niekoľko veľkoklubov. Watzke povedal pre dortmundské noviny Ruhr Nachrichten: "Šéf jedného zo super klubov sa ma spýtal počas jari, či existuje šanca na zisk Sancha. Okamžite som mu povedal, že by mal na to zabudnúť. Viac ma nekontaktoval."

Watzke sa postaral o to, aby Sancho zostal v Dortmunde, ale ďalším dychom, bez ružových okuliarov a úprimne priznáva, že budúcnosť ofenzívnej star bude riešená aj po nadchádzajúcej sezóne. Tá sa v Nemecku začína v piatok zápasom Bayernu proti Herthe Berlín. "Nie sú tu mnohí 19-roční hráči s takým potenciálom. Nie je z tohto regiónu alebo nie je to nik, kto by mal s týmto regiónom nejaké spojenie," pokračoval Watzke. 

Borussia Dortmund sa v nedávnych rokoch nemohla pýšiť tým, že udržala hviezdy a často sa o nej hovorilo ako o zásobárni hráčov pre Bayern, ktorý jej vzal Matsa Hummelsa alebo Maria Götzeho. S týmto štýlom už však skončili. V lete zlákali práve Hummelsa a spolu s nemeckým majstrom sveta dorazili do Signal Iduna Parku aj Nico Schulz, Julian Brandt a Thorgan Hazard. 

"Keď máte hráča ako Jadon Sancho, jeho situáciu musíte prehodnotiť každý rok. Čokoľvek iné by nebolo úprimné. Ak hráč zo zahraničia nie je presvedčený, že klub je pre neho správnym miestom v správnom čase, tak to nedáva žiadny zmysel," zakončil Watzke. 


Tagy: Borussia Dortmund Jadon Sancho

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Martin Meissner

DISKUSIA