Ikona Manchestru vypustila priame chlapské slová: Dybala neprišiel? Pre United len dobre!

Paulo DybalaPaulo Dybala Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MANCHESTER - Argentínsky ofenzívny hráč Paulo Dybala počas horúceho leta nevyužil možnosť prestúpiť do Manchestru United. Juventus bol s 20-násobným anglickým majstrom dohodnutý, stačilo vyjednanie osobných podmienok medzi United a Dybalom. Ibaže bývalý hráč Palerma nemal priveľký interes o zakotvenie na Britských ostrovoch, viac mu vonia grandiózna talianska pizza či cestoviny so slávnou gorgonzolou.

Manchestru United od odchodu Sira Alexa Fergusona došla para. Loď sa zasekla po tom, ako ju opustil hlavný kapitán. Nabrala zvláštny kurz a predlhých šesť rokov sa potáca na mori bez toho, aby mala stanovený presnejší cieľ cesty. Možno sa to zmení v najbližších mesiacoch či roku zásluhou Ole Gunnara Solskjaera, ktorý stojí pri kormidle od decembra 2018. 

Bývalý útočník Dimitar Berbatov si však myslí, že odmietnutím United spravil Dybala v podstate tomuto klubu službu. Berbatov nemá poňatia, kde by sa Dybala usadil v Solskjaerovej zostave. "Má parádnu ľavú nohu a videnia ihriska. Jediné, o čo by som sa bál, by bolo to, ako by si zvykol na anglický futbal. Je ťažké si predstaviť, kam by zapadol." 

Paulo Dybala a jeho Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - Alessandro Di Marco

Príchod Dybalu by znamenal výraznejšie ofenzívne možnosti pre Solskjaera pri skladaní zostavy. Na druhej strane, Berbatov si je absolútne plne vedomý faktu, že aj príliš veľa holubov hľadajúcich potravu na jednom smetisku môže narobiť obrovitánsku neplechu. A práve to by sa mohlo stať v prípade, keby niektorá z hviezd nedostávala dostatočný priestor na ihrisku. Pre Solskjaera variabilita, pre nespokojné hviezdy muky spôsobené sedením na lavičke. 

"Keď máte kvalitných hráčov, je luxusné mať náhradu, keď sa vám niekto zraní a ďalší skvelý hráč príde na ihrisku. Nie je to však dobré pre hráčov samotných. Budú stonať a nebudú šťastný, preto musíte byť opatrný, koho kúpite." 

Viac o téme: Manchester United Dimitar Berbatov Paulo Dybala
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Luca Bruno
  • Zdroj: Športky - Ondrej Herceg

Súvisiace články