Michael Kolář nielen o líderskej povahe Sagana: Chápem, že ľudia sú zmätení

Michael Kolář v relácii Štúdio ŠportkyMichael Kolář v relácii Štúdio Športky Zdroj: športky

BRATISLAVA - V relácii Štúdio Športky sme nedávno privítali aj skúseného a úspešného bývalého cestného cyklistu, ktorý jazdil v svetoznámych tímoch ako Tikoff-Saxo či Bora-Hansgrohe, v ktorej bol "parťákom" Petra Sagana a jeho brata Juraja. Člen tzv. "Svätej trojice", Michael Kolář, nám prezradil niekoľko atraktívnych informácií, napríklad aj tie o Saganovej líderskej povahe.

"V tíme sme všetci na rovnakej úrovni, ale predsalen je Peter väčšia osobnosť. Sú aj tichší a nevýraznejší lídri v cyklistike, ktorí nepôsobia až tak líderským typom a neurobia rozhodnutia v sekunde. No na nich sa ťažšie robí ako napríklad na Peťa," prezradil pochvalne smerom na Petra Sagana, jeho bývalý cyklistický kolega a kamarát Michael Kolář. 

Len piaty slovenský cyklista, ktorý sa dostal do World Tour sa pred pár mesiacmi rozhodol ukončiť kariéru v cestnej cyklistike a zameral sa na inú disciplínu v cyklistickom športe, nazývanú enduro. "Všetko čo robím v rámci endura je individuálne. Stále som v podstate v hore, kde trénujem techniku namiesto toho aby som trénoval fyzickú výkonnosť," prezradil pre Športky Kolář.

"Cestná cyklistika je zvláštna, enduro je rozhodne jednoduchšie na pochopenie. V cestnej cyklistike máme Tour, Vueltu, Giro, to sú takzvané Grand Tour, ktoré majú 21 dní. Potom máme ďalšie preteky ako Okolo Švajčiarska, Okolo Poľska, alebo Okolo Kalifornie, to sú tak do týždňa preteky stále v tej najvyššej kategórii. Paríž-Roubaix, Flandry, to sú prezývané monumenty, ktoré majú byť najväčšie preteky. No prečo sú na začiatku sezóny, potom je Tour, to má byť najväčšie a nasleduje Vuelta, ktorá je takisto veľká? Je to veľmi zvláštne. Potom máme Majstrovstvá sveta a keď sú dajme tomu rovinaté, nevyhrá to vrchár. Alebo keď sa pozrieme na Grand Tour, kde sa preteká o žltý dres, no keď niekto vyhrá napríklad tri etapy a na konci vyhrá aj tak niekto iný potom chápem, že ľudia sú zmätení. V endure je to v tomto jasné, je tam 9 kôl a na konci roka ten, kto má najviac bodov je majster sveta," vyjadril sa Michael Kolář ku komplikovanosti na pochpopenie cestnej cyklistiky pre bežného diváka a športového fanúšika . 

Viac o téme: Tour de France Peter Sagan Michael Kolář Bora-Hansgrohe
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: športky; VIDEO: športky
  • Zdroj: športky

Súvisiace články