Žiadne výhovorky a plané reči sa neprijímajú: Čas Barcelony na treble prichádza práve teraz!

Hráči Barcelony v predsezónnej zaberačke
Hráči Barcelony v predsezónnej zaberačke

BARCELONA - Podobne ako vlani, aj tentoraz vstupuje španielsky futbalový klub FC Barcelona do sezóny s maximálnymi ambíciami. V uplynulej sezóne 2019/2020 mali "blaugranas" skvele rozbehnutý ročník.

Vďaka početným zakopnutiam madridských konkurentov Atlética a Realu si prakticky v priebehu kompletnej sezóny kontrolovali 1. pozíciu v Primera División. Jej záver však v podaní "FCB" vyznel rozpačito. Debakel 0:4 v odvete semifinále Ligy majstrov na liverpoolskom Anfielde aj prehra vo finále Copa del Rey s Valenciou (1:2) bolo pre mnohých barcelonských fanúšikov veľké sklamanie.

V aktuálnej sezóne, do ktorej mužstvo trénera Ernesta Valverdeho vstúpi piatkovým ligovým stretnutím na ihrisku Athletica Bilbao (začiatok o 21.00 h), má byť všetko inak. FC Barcelona je aj vďaka zásluhou drahých letných nákupov podľa odborníkov odsúdená na maximálny úspech na všetkých frontoch. Hráčsky káder má momentálne hodnotu 1,26 miliardy eur.

Už v zime barcelonský klub dohodol príchod 22-ročného holandského záložníka Frenkieho de Jonga z Ajaxu Amsterdam. Blízko k prestupu na Camp Nou bol aj ďalší talent z "krajiny tulipánov" Matthijs de Ligt, ale nakoniec zvolil odchod do Juventusu Turín.

Práve De Jong má vyvážiť barcelonský stred poľa, ktorý sa v minulých sezónach v kľúčových zápasoch častokrát prenechal kontrolu nad týmto strategickým priestorom svojím protivníkom. Podľa bývalého hráča FC Barcelona Guillerma Amora bude De Jong dôležitou postavou tímu. "Má pred sebou veľkú budúcnosť. Keď sa bližšie pozrieme na to, ako hrá, nebude mať žiadne problémy na adaptáciu v novom klube," poznamenal funkcionár barcelonského klubu, citoval ho aj web sportowefakty.wp.pl.

Ešte väčší význam pre dosiahnutie stanovených cieľov má predstavovať dotiahnutie francúzskeho svetového šampióna Antoina Griezmanna z konkurenčného Atlética Madrid. Ak by ofenzívu mužstva vystužil ešte aj Brazílčan Neymar, ktorý sa údajne všemožne snaží dostať z parížskej "zlatej klietky", fanúšikovia by mohli v podaní Barcelony vidieť tím, aký sa vo futbale z pohľadu ofenzívnej kvality neobjavil už veľmi dávno.

"Verím našim hráčom a trénerom. Spoločne budeme bojovať o všetky trofeje," poznamenal kapitán tímu Lionel Messi, ktorý však v piatkovom dueli v Baskicku nebude hrať pre nedoliečené zranenie z predsezónneho prípravného obdobia.


Tagy: Lionel Messi FC Barcelona Ernesto Valverde Antoine Griezmann

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Lynne Sladky

DISKUSIA