Milióny fanúšikov United by si priali jeho odchod: Kam s utrápenou hviezdou Premier League?

Smutný pohľad Alexisa Sáncheza
Smutný pohľad Alexisa Sáncheza

MANCHESTER - Do Manchestru United prichádzal z Arsenalu s nálepkou hráča svetovej úrovne a väčšina mala nemalé očakávania. Alexis Sánchez sa však počas jeden a pol ročného pôsobenia v drese 20-násobného anglického majstra prakticky vôbec nepreasdil. Strelil päť gólov, pridal deväť asistencií v 45 zápasoc a pri týždennej mzde 350-tisíc týždenne ho mnohí fanúšikovia vystavili výsmechu. Manažér Ole Gunnar Solskjaer s ním ale stále počíta.

Nórsky manažér odmietol zvesti o tom, že Čilan trénuje s rezervným tímom a stále očakáva, že jeho zverenec sa vzoprie škaredej nepriazni osudu a otočí svoje výkony o 180 stupňov. Pravdupovediac, omnoho horšie hrať nemôže, taká je pravda. Prestupové okno sa už v Anglicku zatvorilo, no smerom von môžu hráči stále odchádzať. A práve Sánchez je objektom záujmu niekoľkých talianskych klubov.

Na webe sa objavili správy súvisiace s päticou veľkoklubov - Juventus Turín, oba milánske celky, AS Rím a SSC Neapol. Ide zatiaľ iba o špekulácie. Pokiaľ sa zakladajú niečím na pravde, tak v prípade Alexisa by muselo prísť k jednému vážnemu kroku, a to zľavenia z platových požiadaviek. V súčasnosti poberá spomínaných 350 000 libier týždenne, čo by mu nikde v spomenutých mužstvách nedali. 

Solskjaer však reči o talianskom interese nerieši a s Alexisom počíta. "Neoperujeme najväčšou zásobou útočníkou, preto Alexis môže hrať viac zápasov, než čakáte. Očakávame, že z jeho strany príde k dobrým výkonom, je kvalitný hráč." 

Mnohí fanúšikovia Manchestru United by si želali odchod čilského krídelného útočníka, no na jeho miesto by nemohol už nikto prísť. Káder je v súčasnosti pomerne mladý a potrebuje mať aj nejakú skúsenosť. Práve tie Alexis prinesie. Na druhej strane, vzhľadom na plat musí zapracovať na výkonnosti a ponúknuté herné príležitosti využiť na absolútne maximum.

Tie by mali prísť, pretože krídelné priestory nečítajú príliš dlhý menoslov. Anthony Martial sa presunul na post útočníka, z krídla útočia Marcus Rashford, Daniel James a Jesse Lingard. Preto by odchod Alexisa Sáncheza možno napokon nebol takým logickým a rozumným riešením, ako si mnohí maľujú. 


Tagy: Manchester United Alexis Sánchez Ole Gunnar Solskjaer

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Jon Super

DISKUSIA