VIDEO Dortmund na úvod ligy deklasoval Augsburg, Bénesova družina remizovala so Schalke

Futbalista Dortmundu Paco Alcacer sa teší po strelení gólu

DORTMUND - Futbalisti Borusssie Dortmund vstúpili do nového ročníka nemeckej Bundesligy suverénnym domácim triumfom 5:1 nad FC Augsburg. V drese úradujúceho vicemajstra sa dvoma gólmi prezentoval Paco Alcácer.

Augsburg síce na ihrisku favorita skóroval už po necelej polminúte hry, o chvíľu neskôr ale Alcácer vyrovnal a Dortmund po zmene strán tromi gólmi v rozpätí ôsmich minút definitívne rozhodol o zisku troch bodov.

Leverkusen si poradil s nováčikom z Paderbornu 3:2. Hostia dvakrát na vedenie domácich dokázali odpovedať, no Kevin Volland v 69. minúte zabezpečil víťazstvo pre Bayer. Freiburg doma zdolal Mainz 3:0, keď všetky góly padli až v záverečnej desaťminútovke.

Borussia Mönchengladbach v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Lászlóm Bénesom remizovala na svojom štadióne so Schalke 0:0. Bénes odohral celý zápas a v 57. minúte inkasoval žltú kartu.