VIDEO Lobotkovci nestačili na favorita z Madridu: Bale pútal pozornosť, Modričovi sa začervenalo!

Karim Benzema sa raduje z góluKarim Benzema sa raduje z gólu Zdroj: SITA/AP/Luis Vieira

VIGO - Zatiaľ čo futbalisti FC Barcelona v úvodnom kole španielskej najvyššej súťaže zaváhali, hráči Realu Madrid zvládli vstup do novej edície La Ligy. "Biely balet" pretancoval vo Vigu k hladkému triumfu 3:0 nad domácou Celtou a získal tri body.

V drese Galícijčanov sa objavil slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, ktorý hral do 75. minúty. Oveľa väčšiu pozornosť však pútal waleský krídelník Gareth Bale. Ten napriek nezhodám s trénerom Zinedinom Zidanom nechýbal v základnej zostave a pripísal si asistenciu pri prvom góle hostí. Skúsený rodák z Cardiffu predviedol v 12. minúte vydarenú individuálnu akciu na ľavom krídle, pripravil loptu Karimovi Benzemovi a Francúz zblízka otvoril skóre.

Po zmene strán sa zdalo, že hernú prevahu Realu naruší červená karta pre Chorváta Luku Modriča, no Madridčania pokračovali v úspešnom ťažení. Po hodine hry skóroval krásnou strelou z diaľky Nemec Toni Kroos a víťazstvo favorita potvrdil striedajúci Lucas Vázquez, ktorý sa presadil po technickej parádičke Benzemu. Domáci v závere už len kozmeticky upravili skóre vďaka mladíkovi Ikerovi Losadovi.

Karim Benzema sa raduje Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Luis Vieira

V zápase bohatom na strelecké pokusy aj fauly rozdal hlavný rozhodca až sedem žltých a jednu červenú kartu. Real však v tvrdom stretnutí ukázal, že proti Celte sa mu dlhodobo darí. V lige s ňou neprehral už jedenásťkrát v rade, zatiaľ naposledy neuspel ešte v máji 2014.

Valencia doma remizovala s Realom Sociedad San Sebastian 1:1. V 58. minúte poslal Valenciu do vedenia Kevin Gameiro, ktorý potom v piatej minúte nadstavenia nepremenil penaltu. Na druhej strane vyrovnal z bieleho bodu Mikel Oyarzabal až v 11. minúte nadstaveného času.

Slovenský futbalový reprezentant Martin Valjent debutoval v sobotu v španielskej La Lige. Dvadsaťtriročný obranca odohral v základnej zostave nováčika súťaže RCD Mallorca v domácom dueli 1. kola proti Eibaru celý zápas, ktorý sa pre neho skončil víťazstvom 2:1.

Celta Vigo - Real Madrid 1:3 (0:1)
Góly: 90.+ Losada - 12. Benzema, 61. Kroos, 80. Lucas Vázquez, ČK: 56. Modrič (Real Madrid)

CF Valencia - Real Sociedad San Sebastian 1:1 (0:0)
Gól: 58. Gameiro - 90.+11 Oyarzabal (z 11m), ČK: 90.+10 Coquelin (Valencia)

RCD Mallorca - SD Eibar 2:1 (1:0)
Góly: 4. Rodriguez, 75. Oliveira (vlastný) - 57. Oliveira