VIDEO Futbalová spravodlivosť zvíťazila: Spartak kopil chyby, Trenčania nemilosrdne trestali

Peter Kleščík a Rafael Tavares Dos Santos Peter Kleščík a Rafael Tavares Dos Santos Zdroj: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA - Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v úvodnom zápase sobotňajšieho programu 5. kola slovenskej najvyššej súťaže Fortuna ligy. Na ihrisku Spartaka Trnava triumfovali najtesnejším rozdielom 2:1 a pripísali si druhýkrát v sérii tri body.

Od začiatku stretnutia boli kombinačne lepší hostia a aj preto sa viac hralo na trnavskej polovici. Až v 15. minúte nebezpečne vystrelil na trnavskú bránu Keston. Krátko pred uplynutím polhodiny unikol po pravej strane Diogo, jeho prízemný center napálil Tavares do Šemrinca a vyrazenú loptu poslal do trenčianskej brány Sobczyk. Domáci sa z vedenia dlho netešili, v 35. minúte po obrovskej chybe Haliloviča vyrovnal na 1:1 Comvalius. V poslednej 5-minútovke najskôr Bukari netrafil bránu a následne brankár Šemrinec kryl hlavičku Lovata.

V druhom polčase nasjkôr Čatakovič nebezpečnou krížnou strelou ohrozil Rusova. Následne nezakončili svoje akcie Dangubič ani Sobczyk. V 48. minúte išiel vedľa trnavskej brány priamy kop Raguliča. Po hodine hry strelu Čatakoviča kryl Rusov. Domáci mali šancu v 68. minúte, no Sobczyk hlavičkoval do rúk brankára Šemrinca.

Filip Dangubič FC Spartak Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/Ivan Kopčáni

V 72. minúte dali Trenčania druhý gól, keď centrovanú loptu podvihol do vlastnej brány stopér Mitrea a rozhodol o konečnom výsledku. Záverečná snaha Trnavčanov nepriniela vytúžené ovocie, keď v 87. minúte Mihálek hlavičkoval vedľa a v nastavenom čase Tavares po prihrávke Tešiju netrafil bránu. Futbalovejší Trenčania si odviezli zaslúžené tri body, proti nečakane indisponovanému Spartaku.

FC Spartak Trnava - AS Trenčín 1:2 (1:1)
Góly: 29. Sobczyk – 35. Comvalius, 72. Mitrea (vlastnný). Rozhodovali: Chmura – T. Somoláni, Roszbeck, ŽK: Tešija - Bukari, Koolwijk, Šemrinec, Kadák, 3483 divákov.

Trnava: Rusov – Turňa (76. Kelemen), Mitrea, Mesík - Diogo, Halilovič, Tešija, Dangubič (66. Oršula), Lovat – Sobczyk (81. Mihálek), Tavares

Trenčín: Šemrinec – Ligeon, Kleščík, Skovajsa, Keston – Zubairu, Koolwijk, Roguljić (64. Depetris) – Bukari, Čataković (73. Corryn), Comvalius (82. Kadák)

Roman Marčok, tréner Trenčína: "Dnes sme boli dobre organizovaní, pripravovali sme sa na súpera, vedeli sme, čo budú domáci hrať. Obrana nám fungovala fantasticky a v ofenzíve sme podali dobrý výkon, okrem krídelníkov. Súper nás nestačil dostupovať, v zápase sme mali štyri šance, dve sme využili a myslím, že sme zaslúžene vyhrali."

Ricardo Cheu, tréner Trnavy: "Nesúhlasím s tým, čo povedal tréner hostí, pretože nemohli byť na nás tak pripravení, nakoľko sme preskupili rady a hrali inak, ako doteraz. Napriek tomu sme horeli v súbojoch jeden na jedného, čo pripisujem tomu, že hráči zo základnej zostavy majú v nohách veľa zápasov a fyzicky nestíhame. Rovnako som nevidel toľko šancí, ako spomínal tréner, videl som dva góly z dvoch našich obrovských chýb. V prvom prípade Halilovičova, keď stratil loptu a v druhom po vlastnom góle Mitrea. Mali sme dosť šancí streliť druhý gól, či už to bol Sobczyk, Mihálek a dvakrát Tavares. Trenčania odohrali veľmi dobrý zápas, prišli k nám vyhrať a to sa im aj podarilo. Blahoželám súperovi, dali o gól viac a zaslúžene vyhral."

ViOn a pohronie si podelili body

Nováčik zo Žiaru nad Hronom sa predstavil na ihrisku Zlatých Moraviec a predvádzal koncentrovaný defenzívny výkon. Podobne opatrní boli aj domáci futbalisti, takže šance na oboch stranách sa rodili ťažko. Výnimkou bol úsek medzi 15. až 20. minútou, keď sa Zlatomoravčania dostali do nádejných príležitosti.

Hlavička chorvátskeho obrancu Antonia Asanoviča však skončila na pozornom Martinovi Vantrubovi a Martinovi Válovčanovi skazil gólovú radosť ofsajdový verdikt. Obaja gólmani si v celom zápase pripísali dovedna tri zákroky, čo znamenalo, že Pohronie získalo minimálne bod už v treťom ligovom kole v rade.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:0
Rozhodovali: Kružliak - Tomčík, Vitko, ŽK: Čögley, Duga - Pellegríni, Mészáros, 2320 divákov.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Pindroch - Čögley, Pintér (64. Duga), Asanovič, Brašeň - Válovčan (75. Rodrigues), Tóth, Sloboda, Kovaľ - Richtárech (46. Švec) - Ďubek

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Vantruba - Hatok, Jacko, Bartoš, Tesák - Sedláček, Pellegríni - Hrnčár (85. Mészáros), Zachara (61. Klec), Abrahám - Kondrlík (66. Blahút)

Karol Praženica, tréner ViOn-u: "Zápas skončil spravodlivým výsledkom. Stále hľadáme optimálnu zostavu. V týždni sa k nám pripojil Sloboda, predtým Tóth, ale zranil sa nám útočník Tkáč. V prvom polčase sme mali dobré šance, druhý polčas to bol už len boj. Teší nás teší aspoň nula na konte inkasovaných gólov."

Rastislav Urgela, tréner Pohronia: "Videli sme rušné, bojovné stretnutie. Dnes sa splnilo do bodky, čo sme očakávali od domácich. Menej vzruchu bolo v pokutových územiach, málo streleckých pokusov. Chceli sme uhrať nulu na našom konte, čo sa podarilo. Je to pre nás cenný bod."

Remíza sa zrodila aj v Senici

Futbalisti FK Senica remizovali v sobotu v 5. kole Fortuna ligy doma s MFK Ružomberok 2:2. Úvodná polhodina zápasu medzi Senicou a Ružomberkom patrila venezuelskému útočníkovi Záhorákov Frankovi Castaňedovi. Juhoamerický futbalista sa po dvoch podobných kombináciách ocitol vo veľkých šanciach a v oboch prípadoch bol z toho napokon gól. V prvom po prihrávke za obranu poľahky skóroval a v druhom si vybojoval pokutový kop.

Penaltu najskôr nepremenil, ale Ivan Krajčírik loptu vyrazil len do žrde a od nej sa dostala priamo pred pripraveného Castaňedu, ktorý v reparáte nezaváhal. "Ruža" ožila až v závere polčasu, keď v nadstavenom čase premenil pokutový kop český záložník Filip Twardzik a po zmene strán vyrovnal na konečných 2:2 jeho krajan Ondřej Novotný.

FK Senica - MFK Ružomberok 2:2 (2:1)
Góly: 19., 31. Castaňeda - 45.+ Twardzik (z 11 m), 65. Novotný. Rozhodovali: Marhefka – Ferenc, Hrmo, ŽK: Krč, Dias, Baumgartner - Krajčirik, Takáč, Qose, ČK. 90. Dias po druhej ŽK, 514 divákov.

Senica: Taborda – Klapan, Didiba, Dias, Krč – El Moudane - Yenne (71. Baumgartner), Totka (90.+ Košút), Addo, Ramirez (71. Sulley) – Castaňeda

Ružomberok: Krajčirík – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Mojžiš – Kostadinov, Qose (46. Novotný), Brenkus (83. Hašek), Takáč, Regáli – Gerec

Ján Haspra, tréner MFK Ružomberok: "Zápas sa mi hodnotí ťažko, z priebehu celého zápasu mám rozpačité pocity. Úvod zápasu sme nezachytili, inkasovali sme gól a hneď na to aj druhý. Veľmi nám pomohol pokutový kop v závere prvého polčasu, čím sme sa vrátili späť do zápasu. Cez prestávku sme spravili viaceré zmeny, prinieslo to ovocie a vyrovnali sme. Do konca zápasu chýbala väčšia plynulosť, hra bola rozkúskovaná niektorými nepochopiteľnými vecami, ktoré sa udiali v zápase. S bodom som spokojný, pri väčšej koncentrácii na zápas sme to dnes mohli zvládnuť aj trojbodovo. Remíza je však zaslúžená."

Patrik Durkáč, asistent trénera FK Senica: "Zápas rozdelím na tri časti. V prvej sme sa snažili vychádzať z obrany, v prvom polčase sme boli nebezpečnejší. Vytvorili sme si niekoľko dobrých príležitostí a dvakrát sme skórovali. Hrali sme tak, ako si to predstavujeme. Začiatok druhého polčasu sme nezachytili, súper bol aktívnejší, prehrávali sme osobné súboje v strede ihriska. Pomohli nám striedania, ktoré boli oživením našej hry. Posledných dvadsať minút sme prevzali iniciatívu, vypracovali sme si niekoľko sľubných šancí, ktoré sme však nedokázali využiť. S bodom nie sme spokojní, doma sme chceli získať tri body."

Viac o téme: FC Spartak Trnava AS Trenčín Fortuna liga
  • Zdroj: TASR, SITA