Juraj Sagan na Okolo Česka chýbal medzi elitou: Baška kráľovskú etapu nedokončil

Na snímke vpravo slovenský cyklista Juraj Sagan Na snímke vpravo slovenský cyklista Juraj Sagan Zdroj: TASR - Martin Baumann

ŠTERNBERK - Juhoafričan Daryl Impey z tímu Mitchelton-Scott sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo Česka, ktoré vyvrcholili v nedeľu záverečnou 4. etapou.

V kráľovskej etape dlhej 178 km s ôsmimi horskými prémiami z Mohelnice do Šternberka triumfoval Austrálčan Lucas Hamilton (Mitchelton-Scott) pred celkovým víťazom podujatia Impeyom. Na treťom mieste skončil domáci jazdec Michael Kukrle.

Slovenský reprezentant Juraj Sagan (Bora Hansgrohe) obsadil v záverečnej etape 78. miesto a v celkovej klasifikácii skončil na 77. priečke. Pre druhého Slováka v pretekoch Erika Bašku bola záverečná etapa, pri ktorej cyklisti nastúpali viac ako 3000 m, nad jeho sily a preteky nedokončil.

4. etapa (Mohelnice - Šternberk, 178 km): 1. Lucas Hamilton (Aust./Mitchelton-Scott) 4:33:53 h, 2. Daryl Impey (JAR/Mitchelton-Scott), 3. Michael Kukrle (ČR/Elkov-Author Cycling Team) obaja rovnaký čas ako víťaz,... 78. Juraj SAGAN (SR/Bora Hansgrohe) +11:23 min, E. BAŠKA (SR/Bora Hansgrohe) - nedokončil

Konečné poradie: 1. Impey 13:22:59 h, 2. Hamilton +0:09, 3. Kukrle +0:33, 4. Felix Grossshartner (Rak./Bora Hansgrohe) +0:43, 5. Jack Haig (Aust./Mitchelton-Scott) +1:05, 6. Jan Bárta (ČR/Elkov-Author Cycling Team) +1:19,... 77. J. SAGAN +21:53

Viac o téme: Daryl Impey Juraj Sagan Erik Baška Bora Hansgrohe Okolo Česka Lucas Hamilton