VIDEO Môj dom, môj hrad: Americko-ruský finálový súboj učiteľky so študentkou nesklamal

Športové objatie finalistiekŠportové objatie finalistiek Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

CINCINNATI - Americká tenistka Madison Keysová porazila vo finále turnaja v Cincinnati Rusku Svetlanu Kuznecovú za hodinu a trištvrte 7:5, 7:6 a získala piaty titul na okruhu WTA. Kuznecovová, ktorá na turnaji štartovala na divokú kartu, nedotiahla senzačné ťaženie až do víťazného konca, hoci v oboch setoch mala za stavu 5:4 výhodu podania, Keysová nastrieľala celkom 13 es.

Kuznecová, 34-ročná víťazka dvoch grandslamov, vyradila v Cincinnati nasadenú trojku Karolínu Plíškovú i austrálsku jednotku Ashleigh Bartyovú, čím obom znemožnila posun na prvé miesto rebríčka. S turnajovou šestnástkou Keysovou, ktorá je od nej o desať rokov mladšia, však prehrala i štvrtý vzájomný zápas.