Vyhrávajú tí, ktorí sa dokážu postaviť na nohy: Česká ikona bojuje ako pravý gladiátor!

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych

WINSTON-SALEM - Tenista Tomáš Berdych zvládol víťazný návrat na kurty po vleklých zdravotných problémoch. V úvodnom kole turnaja vo Winston-Saleme zdolal talianskeho veterána Andreasa Seppiho 6:1, 3:6, 6:3 a slávil prvú výhru na okruhu ATP po takmer šiestich mesiacoch. Naposledy sa radoval koncom februára v Dubaji.

"Bolo to pre mňa veľmi ťažké obdobie. Z lásky k tenisu som si ale doprial ešte jeden pokus o návrat, dal som si čas na prípravu, hádam odohrám pár zápasov tu i na US Open a potom uvidím. Nebola to síce práve krásna výhra, ale víťazstvo sa počíta," povedal český tenista na webe ATP. 

33-ročný Berdych štartuje vo Winston-Saleme na divokú kartu, aby otestoval svoju pripravenosť pred nadchádzajúcim US Open. Duel so Seppim začal suverénne a za 23 minút získal úvodný set, v druhom však dvakrát prišiel o podanie, prehrával už 0:4 a nakoniec musel o postup bojovať v treťom sete. Ten zvládol i s jedným strateným servisom a vzájomnú bilanciu s Talianom vylepšil na 9:2. 

Jeho ďalším súperom v Severnej Karolíne bude Srb Filip Krajinovič, ktorý mal v úvodnom kole voľný žreb. "Ak by som bol pripravený ako pred touto sezónou, ale nemal dobré výsledky, a potom prišli tie zranenia, asi by som sa k tomu staval úplne inak. Asi by som tu teraz nebol," pripustil držiteľ 13 titulov z okruhu ATP. "Ja ale viem, že stále môžem hrať dobrý tenis, pokiaľ som fit a zdravý," veril Berdych. 

Berdych doteraz štartoval vo Winston Saleme iba jedenkrát pred siedmimi rokmi a vtedy prešiel do finále. Tento rok mal sľubný začiatok sezóny, odštartoval bojom o titul v Dauhá, v Montpellieri bol v semifinále, ale potom sa mu už nedarilo. Od marcovej prehry v Indian Wells odkladal návrat na kurty kvôli problémom s chrbtom, na wimbledonskej tráve neuhral proti Američanovi Taylorovi Fritzovi ani set. 

"Ak by sa mi to stalo v začiatkoch kariéry, bolo by to frustrujúce. Je ľahšie sa s tým popasovať, keď už máte všetky tie skúsenosti. Jednoducho si užívam nové situácie, ktoré som nikdy v kariére nezažil. Snažím sa nájsť cestu a beriem to ako novú výzvu," dodal Berdych. 


Tagy: Tomáš Berdych ATP 250 Winston-Salem

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Aaron Favila

DISKUSIA