VIDEO 11 sekúnd futbalového neba: Portugalský tínedžer pobláznil Španielsko hneď v prvom zápase!

Joao Felix
Joao Felix

MADRID - 126 miliónov eur a prestup z Benficy Lisabon do Atlética Madrid. Portugalský tínedžer Joao Felix v nedeľu zažil prvýkrát na vlastnej koži chuť španielskej La Ligy, no a dá sa povedať, že si ju už tak trochu podmanil. Vlastnými schopnosťami, ktoré sú extraordinárne. V premiérovom zápase doma proti Getafe ukázal, na čo sa môžu fanúšikovia prichádzajúci na štadión Wanda Metropolitano tešiť. A nielen tí, ale celá najvyššia španielska súťaž.

Manažér Atlética Diego Simeone po zápase povedal, že Felix sa musí naďalej zlepšovať. Felix sa môže tešiť z prvého triumfu, o ktorom rozhodol Alvaro Morata. Španielsky zakončovateľ však mohol pridať pridať aj druhý gól po dychberúcej a bravúrnej akcii v podaní 19-ročného Portugalčana. 

Felix si vzal loptu na polovici a rýchlosťou plus neuveriteľne šikovnými nohami zamotal hlavy trom brániacim hráčom. Tým po 50-metrovom sóle mladého futbalistu nezostávalo nič iné, len ho sfaulovať v pokutovom území, pretože inak by sa zrejme dovalil až do brány a zavesil. Nariadenú penaltu však Morata zahodil. 

"Čelili sme tímu, ktorý sa takticky defenzívne veľmi dobre pohybuje. Nenechávali mu (Felixovi, pozn.) veľa priestoru. Po individuálnej stránke ukázal silu a dúfame, že k týmto situáciám príde častejšie. Musí sa zlepšovať," povedal Diego Simeone. 

 

 


Tagy: Atlético Madrid Joao Felix

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
Twitter/Atletico de Madrid; Video: Twitter/La Liga

DISKUSIA