VIDEO Keď ho miluješ, nie je čo riešiť: Aj veľkí muži oplývajú emóciami... Mourinho v slzách!

José Mourinho
José Mourinho

SETUBAL - Aj muži majú emócie a vedia ich prejaviť. Nie nadarmo sa hovorí, že kto ich nevie dať navonok, akoby nepatril na tento svet. Či päť dekagramov emocií môže znamenať viac ako tona faktov. José Mourinho sa nikdy za túto stránku svojej osobnosti nehanbil, veď všetci máme na pamäti jeho 50-metrový šprint v odvete Ligy majstrov 2004 proti Manchestru United na Old Trafford, keď na portskom mužstve vypadol práve tento anglický gigant. Slávne duely El Clasico za čias trénovania Realu Madrid či oslava treble s Interom Miláno. Je toho skutočne habadej.

Portugalský mág je momentálne stále bez zamestnávateľa, ale o užívaní si voľna nemôže byť ani reči. Mourinho opakovane demonštroval záujem vrátiť sa do sveta klubového futbalu. Miluje ho a počas tohto leta sa mu stalo prvý raz za ostatných 20 rokov, že v lete neabsolvoval prípravu pred sezónou. Jediné, čo mu ostávalo, bolo pozerať sa z diaľky s chladeným nápojom v ruke. 

V rozhovore pre taliansky Gazzetta dello Sport hovoril o tom, ako zbožňuje futbal a tak veľmi mu chýba. Dokonca sa takmer rozplakal. "Moment, keď som prišiel do profi futbalu, bolo také cvaknutie. Je to seriózna vec a je ňou doteraz. Nonstop. Teraz som prestal a namiesto toho, aby som si futbal užíval, tak to nedokážem. Chýba mi." 

Rodák zo Setubalu sa ujal novej role v Sky Sports, kde sa minulý týždeň predstavil v štúdiu spolu s Garym Nevilleom, Jamiem Carragherom a Graeme Sounessom pri šlágri Manchester United - Chelsea (4:0). Táto pozícia mu sedela, no milióny fanúšikov a funkcionárov by ho radšej videli späť na stoličke, ktorá mu je prirodzená. Tá manažérska.

"Musím byť trpezlivý a čakať na správnu príležitosť. Pravá príležitosť je tá, ktorá predstavuje rovnakú veľkosť a úroveň, akú mám ja ako manažér." 

Mourinho sa učil v Barcelone od Bobbyho Robsona, s ktorým si sadol po futbalovej stránke. Neskôr využil ponuku Benficy Lisabon, následne šokoval s FC Porto triumfom v Lige majstrov 2003/04. No a roky s Chelsea, Interom Miláno, Realom Madrid, znova Chelsea a Manchestrom United sú verejnosti veľmi dobre známe. 

 

 


Tagy: José Mourinho

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Antonio Calanni; Video: Twitter/Polo Maruwa

DISKUSIA