Neymarova situácia zostáva zahmlená: Skúsený hviezdny krajan mu poslal priamy odkaz!

Neymar
Neymar

PARÍŽ - Neymar bol prakticky celé leto spájaný s odchodom do Španielska. Barcelona či kráľovský Real Madrid? Toto konštatovanie platilo aj posledných dňoch, hoci spoluhráči nespokojnej brazílskej hviezdičky predpokladajú, že Neymar zostane súčasťou radov milionárskeho klubu z metropoly Francúzska.

Ťažkými zápasmi ovenčený stopér a krajan Thiago Silva pevne dúfa a zo všetkých síl sa modlí za zotrvanie spoluhráča. Prestupové okno sa v Španielsku zatvorí 2. septembra a najväčší záujem o Neymara má Barcelona, ktorá s PSG už aj jednala. 

"Chýba nám. Verím, že nakoniec s nami zostane, pretože je neuveriteľný chlap, nepostrádateľný pre tento tím, ale musíme čakať, čo sa stane do konca prestupového okna. Nemôžem odpovedať, či zostane, ale cítim, že tomu tak bude." 

Silva si uvedomuje Neymarove kvality a tiež pozíciu, ktorú má vo svojom súčasnom tíme. "Je pre tento tím kľúčový hráč. On sa však rozhoduje, či bude šťastný, ak zostane, alebo nie. Nemusíme sa rozprávať, je to vždy ťažké hovoriť o veciach ako tieto. Teraz je všetko medzi ním a klubom. Ak zostane, budeme omnoho silnejší." 

Neymar chýbal PSG vo víkendovom zápase proti Rennes, ktorý sa skončil prehrou Parížanov pomerom 1:2. Absencia Neymara je citeľná a len ťažko popierateľná. "Je ťažké priznať, že Neymar nám chýba. Messi chýbal Barcelone v prvom zápase. Toto sú hráči odlišní od všetkých. Neymar dokáže neuveriteľné veci, presne ako Messi a Ronaldo," zakončil Silva. 


Tagy: Neymar PSG Thiago Silva

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP - Thibault Camus

DISKUSIA