Známe tváre hrali tenis, aby pomohli: Pre choré deti sa vyzbierala pekná suma

Momentka z PLAY 4 CHARITY
Momentka z PLAY 4 CHARITY

ZVOLEN - Už tretí rok po sebe sa na kurtoch stretli tenisoví nadšenci, ktorí svojou hrou pomohli nevyliečiteľne chorým deťom.Hokejový majster sveta Richard Lintner, hokejový tréner Ľubomír Pokovič, futbalové legendy Miroslav Karhan, Ján Kocian či známy športový moderátor Dušan Gabáni a herečka Jana Lieskovská prišli do Zvolena a pre neziskovú organizáciu Plamienok pomohli vyzbierať až 4.820 eur.

V porovnaní s minulým rokom je to viac o takmer 3000 eur. Riaditeľka Plamienka Mária Jasenková sa nemohla na turnaji zúčastniť osobne, pre poddimenzovaný stav ich zamestnancov. Účastníkom turnaja však poďakovala prostredníctvom videa. „Odborníci z nášho zdravotníckeho zariadenia najazdia za deťmi až 80.000 kilometrov ročne a bez takýchto finančných pomocí, by naša existencia nebola možná. Za vaše nasadenie a účasť zo srdca ďakujem,“ odkázala všetkým vo Zvolene Mária Jasenková.

PLAY 4 CHARITY spája osobnosti zo spoločenského, kultúrneho, športového a mediálneho prostredia. Už druhý rok po sebe putoval kompletný výťažok z akcie neziskovej organizácii Plamienok, ktorý bezplatne poskytuje nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom domácu paliatívnu liečbu a starostlivosť. 

Na dobročinnej akcii sa predstavili, okrem iných, aj volejbalový tréner Andrej Kravárik a novinári Dag Daniš, Dušan Karolyi či Peter Bielik. Turnaj podporil aj hráč NHL Tomáš Tatar, ktorý do tichej dražby venoval podpísaný dres. Podľa Ivana Rudolfa z agentúry W.R.P.R., ktorá akciu organizuje, sa turnaj vydaril nad očakávania.

„Nie je nič príjemnejšie, než keď sa skombinuje príjemná atmosféra, kvalitná hra a k tomu sa podporí dobrá vec. Všetci, ktorí pracujú v Plamienku majú extrémne náročnú prácu a preto podporiť práve ich je pre mňa najlepšia voľba,“ hovorí Ivan Rudolf. Organizátori dúfajú, že sa turnaj podarí zorganizovať aj budúci rok a že jej úroveň bude ešte vyššia.


Tagy: PLAY 4 CHARITY

Zdroj:
W.R.P.R.
Foto:
PLAY 4 CHARITY

DISKUSIA