Raz stúpaš, raz padáš: Ťažká situácia nechceného útočníka... Hlavné slovo má manželka agentka!

Mauro Icardi
Mauro Icardi

MILÁNO - Milanovi Škriniarovi pribudol v lete do tímu nový útočník v podobe Belgičana Romelua Lukakua. Príchod mohutného zakončovateľa znamená, že Antonio Conte, nový manažér Interu, neráta s Maurom Icardim. V posledných sezónach oporný pilier trápiaceho sa veľkoklubu, ktorý sa márne snaží o pripomenutie si slávnych čias, si tak musí nájsť nový domov.

Problémom však zostáva, že zoznam klubov, ktoré naozaj prejavujú záujem o Icardiho, nie je priveľký. Anglické kluby už nemôžu nakupovať, ba ani privádzať hráčov na hosťovanie. Nemecké top kluby si vystarali ofenzívne posty, prestup do Španielska? Možno Real Madrid v podobe hosťovania či návrat do Barcelony, kde Icardi pôsobil v mládežníckych časoch? Ibaže by Los Blancos neboli spokojní s duom Benzema - Jovič a Barcelona má v útoku príliš veľký pretlak...

Icardiho manželka a zároveň agentka Wanda Nara jeden klub jednoznačne odmietla. "Nepôjde do Monaka," povedala jednoducho, jasne a výstižne pre TvC Sports. Prestup na Francúzsku riviéru teda padá. Vzťah argentínskeho bombardéra s Interom sa zhoršil vo februári, vtedajší kouč Luciano Spalletti ho posadil na lavičku a z ruky mu sňal kapitánsku pásku. Problémom boli zmluvné spory, svoj olej do ohňa priliala aj manželka Wanda. 

26-ročný útočník dokonca ani necestoval s mužstvom na predsezónnu prípravu do Ázie, trénoval vo vlastných podmienkach. Po príchode Lukakua mu vzali aj číslo deväť, čím dali svoj postoj najavo ešte výraznejšie. S možným záujmom sa spomínal Juventus Turín, avšak sám Maurizio Sarri sa nechal počuť, že v tíme má príliš veľa hráčov. Mnohí z nich počas sezóny pravdepodobne nedostanú taký priestor, aký by si reálne želali a boli s ním spokojní. 

Icardiho situácia je veľmi zamotaná. Útočníka jeho kvalít by v tíme privítal azda každý tréner, no po osobnostnej stránke vyskakuje mnoho otáznikov, nehovoriac o tom, že tŕňom v oku môže byť aj manželka a zároveň agentka Wanda Nara. Prestupové okno trvá v Taliansku už iba tento týždeň, v Španielsku sa zatvorí 2. septembra. 


Tagy: Inter Miláno Mauro Icardi

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/Giuseppe Lami/ANSA via AP

DISKUSIA