Bývalá hviezda Bayernu Mníchov mieri do Talianska: Francúz sa mal dohodnúť s týmto klubom

Lúčiaci sa Franck Ribéry s dresom
Lúčiaci sa Franck Ribéry s dresom

BRATISLAVA - Francúzsky futbalový krídelník Franck Ribéry by mal predĺžiť svoju kariéru v jednej z elitných európskych súťaží. Podľa printovej verzie nemeckého denníka Bild zamieri bývalý reprezentant "krajiny galského kohúta" do talianskej Serie A, kde má byť predbežne dohodnutý s Fiorentinou. Rodáka z Boulogne-sur-Mer delí od príchodu do kádra "fialiek" len úspešné absolvovanie zdravotnej prehliadky a podpis kontraktu na dve sezóny.

Skúsený ofenzívny hráč dostal po ukončení spolupráce s Bayernom Mníchov lukratívne ponuky aj zo Saudskej Arábie alebo Ruska, ale napokon uprednostnil angažmán na Apeninskom polostrove. Taliansky klub zatiaľ oficiálne nepotvrdil Ribéryho príchod. Samotný hráč na sociálnej sieti Instagram naznačil, že si našiel nového zamestnávateľa, keď pridal fotku s popisom "pripravený na novú výzvu".

Tridsaťšesťročný krídelník strávil predchádzajúcich dvanásť sezón v nemeckom Bayerne Mníchov. S Bavormi získal deväť bundesligových titulov, šesť prvenstiev v Nemeckom pohári a jednu trofej v Lige majstrov.


Tagy: Franck Ribéry AFC Friorentina

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Matthias Schrader

DISKUSIA