Najdrahší obranca histórie to vidí jasne: Toto by pomohlo zastaviť patetických trolov!

Harry Maguire demonštroval v prvom zápase obrovské kvality
Harry Maguire demonštroval v prvom zápase obrovské kvality

MANCHESTER - Podľa najdrahšieho obrancu futbalovej histórie Harryho Maguira by spoločnosti, ktoré prevádzkujú sociálne siete, mali vyžadovať overenie identity každého užívateľa.

Stopér Manchestru United a anglickej reprezentácie tak reagoval na rasistické útoky z radov fanúšikov na adresu jeho klubového spoluhráča Paula Pogbu, ktorý v pondelkovom ligovom zápase proti Wolverhampton nepremenil pokutový kop a jeho tím na pôde súpera remizoval 1:1. Vedenie 20-násobného anglického šampióna sa postavilo na stranu svojich hráčov a vyzvalo vedenie firiem "k zakročenia v podobných prípadoch".

"Zriadenie každého účtu by malo podliehať verifikácii na základe pasu alebo vodičského preukazu. Pomohlo by to zastaviť 'patetických trolov', aby si neustále zriaďovali nové kontá a napádali druhých ľudí," napísal Maguire na twitteri.

Niekdajší hráč Manchestru United a aktuálne kouč anglickej ženskej futbalovej reprezentácie Phil Neville vyzval na polročný bojkot sociálnych médií, pri ktorých "stratil akúkoľvek vieru".


Tagy: Manchester United Harry Maguire

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter/Harry Maguire

DISKUSIA