Beckhamov projekt výstavby štadióna pre Inter Miami v ohrození: Situáciu komplikuje kontaminovaná pôda

David Beckham potvrdil, že Miami bude novým účastníkom americkej futbalovej ligy Major League Soccer (MLS)David Beckham potvrdil, že Miami bude novým účastníkom americkej futbalovej ligy Major League Soccer (MLS) Zdroj: MLSsoccer.com

MIAMI - Projekt výstavby nového štadióna pre vznikajúci futbalový tím Inter Miami je ohrozený. Proti realizácii plánov bývalého anglického futbalistu Davida Beckhama je environmentálna záťaž pôdy na pozemkoch, kde mala stať nová aréna pre plánovaného účastníka súťaže Major League Soccer (MLS).

Prostredie golfového ihriska, na ktorom mal vyrásť nový komplex a jeho súčasťou by okrem futbalového štadióna bolo aj obchodné centrum, je omnoho toxickejšie, ako sa čakalo. Analýza ukázala, že kontaminácia arzénom viac ako dvojnásobne prekračuje zákonný limit. Pôda nesie záťaž z mestskej spaľovne, ktorá už viac ako 50 rokov neexistuje a na jej mieste sa hral golf. Idem o priestory neďaleko medzinárodného letiska v Miami.

Podľa starostu mesta Francisa Suareza dôkladné vyčistenie priestoru zhltne z rozpočtu projektu až 50 miliónov amerických dolárov. V porovnaní s celkovým balíkom financií vyčleneným na projekt ide o zlomok, keďže na výstavbu komplexu vyčlenili až miliardu USD.

Inter Miami CF, ktorého prezidentom je David Beckham, má rozšíriť americkú futbalovú ligu MLS už v roku 2020. Sprvu by mal svoje domáce zápasy hrávať na Hard Rock Stadium, ktorý patrí tímu amerického futbalu Miami Dolphins.

Viac o téme: David Beckham Major League Soccer Inter Miami
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: MLSsoccer.com
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy