Čas hrajúceho hegemóna sa pozvoľna plazí ku koncu: Ronaldo priamočiaro o konci kariéry!

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

TURÍN - Cristiano Ronaldo už nemá 20 ani 25 rokov. Portugalská megastar oslávi vo februári budúceho roka už 35. narodeniny, čo jasne značí, že koniec kariéry sa čoraz viac približuje. Napriek tomu doteraz nevykázal žiadne známky opotrebenia a zoskoku o level nižšie.

Ronaldo naznačil, že koniec kariéry môže prísť už budúci rok, no následne priznal, že pokojne by mohol hrať do 40 alebo 41 rokov. "Nemyslím na koniec kariéry. Možno budúci rok by som mohol skončiť, ale aj hrať do 40 či 41 rokov. Neviem. Vždy hovorím, že si treba užiť moment. Tento dar je excelentný a musím pokračovať v tom, aby som si ho užil," povedal historicky najlepší strelec Realu Madrid či Portugalska. 

Keďže rodák z Madeiry má už 34 rokov (ten čas letí), slová o konci kariéry nemôžu byť pre nikoho prekvapujúce. Mnohí si však nevedia predstaviť, že o niekoľko sezón nebudú vidieť na trávniku ani Ronalda, ani Messiho. K tomu treba prirátať fakt, že Ronaldo vyhral v kariére prakticky všetko. Ligu majstrov s Manchestrom United, štyrikrát s Realom Madrid a k tomu šesť medailí za tituly z troch rôznych krajín. 

Svoje úspechy si uvedomuje aj samotný Portugalčan. "Sú tu nejakí hráči, ktorí majú viac rekordov ako ja? Nemyslím si, že existujú futbalisti, ktorí majú viac rekordov než ja." Ronaldov kontrakt s Juventusom vyprší v roku 2022. Juventus štartuje sezónu v sobotu na pôde Kuckovej Parmy. Najväčším cieľom zostáva Liga majstrov, kde čaká na titul od roku 1996. Prípadným šiestym triumfom v milionárskej súťaži by sa vyrovnal Franciscovi "Pacovi" Gentovi, legende Realu Madrid z 50. a 60. rokov. 


Tagy: Cristiano Ronaldo Juventus Turín

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
SITA/AP - Armando Franca

DISKUSIA