Za kvalitu sa platí miliónmi: Strojca úspechu Bostonu by mohol čoskoro dostať novú zmluvu

Bruce Cassidy
Bruce Cassidy

BOSTON - Hokejový klub Boston Bruins v minulej sezóne došiel až do finále Stanley Cupu, kde v siedmich zápasoch podľahol St. Louis Blues. Jedným zo strojcov úspechu je Bruce Cassidy, hlavný kouč mužstva. Manažment klubu s ním už začal debatovať o novom kontrakte. Informoval o tom známy portál The Athletic.

54-ročnému Cassidymu beží posledný rok zmluvy. Aktuálny kouč Bostonu strávil na lavičke tohto tímu dosiaľ tri sezóny a v každej z nich sa prebojoval do play-off. Celkovo dosiahol bilanciu 117 - 52 - 22 v 191 zápasoch základnej časti. Bruins síce musia riešiť nové kontrakty pre obrancov Charlieho McAvoya a Brandona Carla, ale prípad Cassidy by radi vyriešili v ročnom predstihu. 

Boston nezverejnil jeho súčasný plat, ale vďaka výborným výsledkom sa nepochybne dočká vylepšenej mzdy. V ostatných rokoch sa môžu hneď niekoľkí tréneri tešiť z faktu, že majitelia si ich zaviazali pod skutočne výnosné zmluvy. Mike Babcock zarába v Toronte 6,25 milióna ročne, trojnásobný trénerský šampión so Chicagom Joel Quenneville uzavrel s Floridou päťročnú spoluprácu na 5,25 milióna ročne. 

Zle sa nemá ani Barry Trotz so štvormi miliónmi ročne. Alain Vigneault podpísal s Philadelphiou počas tohto leta kontrakt 5x5 a Ralph Krueger, ktorý v NHL netrénoval od 2012/13, zarába 3,9 milióna. Cassidy by mohol zinkasovať tri až štyri milióny ročne.

Cassidy sa stal druhým najrýchlejším trénerom v dejinách Bruins so 100 dosiahnutými víťazstvami (166 zápasov) za Tomom Johnsonom (138). Na lavičku Bostonu sa dostal 7. februára 2017 a nahradil Claudea Juliena. Jednou z jeho najväčších trénerských predností je okamžité reagovanie počas zápasu, dokáže meniť tempo hry a najmä v tohtoročnej sérii proti Torontu sa jeho prítomnosť ukázala ako kľúčová. V sedemzápasovej bitke prekoučoval omnoho skúsenejšieho Mikea Babcocka. 


Tagy: Boston Bruins Bruce Cassidy

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
SITA/AP/Charles Krupa

DISKUSIA