Nemôžeš byť tak dobrý: VIDEO Päť fantastických gólov za deväť minút... Všetko naj, Lewa!

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski

MNÍCHOV - Znicz Pruszków, Lech Poznaň, Borussia Dortmund a Bayern Mníchov. To je trajektória kariéry elitného zakončovateľa menom Robert Lewandowski, ktorý dnes oslavuje už 31. narodeniny. Čas skrátka letí raketovým tempom.

Zoznam úspechov poľského bombardéra je vskutku obdivuhodný. Čo sa týka tímových alebo individuálnych ocenení. Môže sa hrdiť siedmimi titulmi z Bundesligy, jedným poľskými i tromi národnými nemeckými pohármi. Liga majstrov mu utiekla pomedzi prsty v roku 2013 ešte v drese Dortmundu, o tejto trofeji sníva s Bayernom Mníchov. 

V Ekstraklase sa stal jedenkrát najlepším strelcom a tiež hráčom sezóny. V Bundeslige sa mu podarilo zotrvať na čele tabuľky strelcov hneď štyrikrát, raz v Dortmunde, vo zvyšku prípadov ako hráč Bayernu Mníchov. V Poľsku je národnou športovou ikonou, aj keď veľké reprezentačné akcie na európskej či svetovej scéne mu prakticky vôbec nevychádzajú. 

Jeden z najlepších hráčov Bundesligy sa zapísal do kroník 21. septembra 2015. Bayern Mníchov prehrával po prvom polčase na domácom ihrisku proti Wolfsburgu 0:1, potom nastal čarovný moment. Vtedajší tréner Guardiola poslal na trávnik práve Lewandowskeho a behom deviatich minút bolo skóre 5:1. Všetky góly strelil Lewandowski. Päť tref za deväť minút! V nemom úžase bol nielen Guardiola, ale aj komentátor. "Nemôžeš to urobiť. Jednoducho nemôžeš byť takýto dobrý," kričal do mikrofónu po piatom zásahu "Lewu". Všetko najlepšie, Robert!


Tagy: Bayern Mníchov Robert Lewandowski

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Matthias Balk; Video: YouTube/Bundesliga

DISKUSIA