Juventus chce vyhovieť azijskému trhu: Stará pesnička a dôvod, prečo bojujeme s vedením súťaže

Ilustračné foto
Ilustračné foto

TURÍN - Taliansky futbalový šampión Juventus Turín žiada vedenie tamojšej najvyššej súťaže o úpravu zápasového harmonogramu. Predstavitelia "starej dámy" by chceli absolvovať viacero stretnutí Serie A v skorších hracích časoch, aby sa priblížili priaznivcom na ázijskom trhu. Duely úvodných dvoch ligových kôl ročníka 2019/2020 sa uskutočnia o 18.00 h alebo 20.45 h SELČ, čo znamená, že napr. diváci v Pekingu by museli čakať na úvodný výkop minimálne do polnoci alebo aj neskôr.

"Musíme nájsť rovnováhu medzi domácim a zahraničným publikom. Nebavíme sa len o vysielacích časoch, ale aj o právach na vysielanie. Rozdiely medzi talianskou Serie A a anglickou Premier League sú v týchto oblastiach obrovské. Je to však stará pesnička a jeden z najčastejších dôvodov, prečo bojujeme s vedením súťaže," povedal pre BBC Sport hlavný daňový úradník Juventusu Giorgio Ricci.

Turínčania sú v rebríčku dvadsiatich najbohatších futbalových klubov sveta na základe januárového vydania Finančnej ligy spoločnosti Deloitte na jedenástej priečke. V porovnaní s ďalšími európskymi top tímami však nedosahujú také zárobky, ako by si predstavovali. Podobný názor majú aj ďalšie špičkové talianske družstvá, ktoré súhlasia s tvrdením, že večerné duely nie sú správnym predajným artiklom.

Prezident Serie A si však uvedomuje marketingový potenciál talianskeho futbalu na ázijskom trhu. Gaetano Micciche v marci uviedol, že v priebehu nasledujúcich troch rokov bude vedenie súťaže diskutovať o možnosti, aby sa duel talianskej ligy odohral v Číne. Otázne zostáva, v akom dlhom časovom horizonte by sa mohol uskutočniť.


Tagy: Juventus Turín

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Luca Bruno

DISKUSIA