Otvorené svedectvo týraného futbalistu: Nulový rešpekt, vyhrážky... Prehrali sme kvôli tebe!

Súboj Nasri vs. Frimpong
Súboj Nasri vs. Frimpong

LONDÝN - Boli spoluhráčmi v Arsenale Londýn, ale nevychádzali spolu. Jeden druhému povedal, že si ho môže kúpiť. Nikdy nemali priateľský vzťah. Debata je o Samirovi Nasrim a Emmanuelovi Frimpongovi. Dnes už ani jeden z nich v Arsenale nepôsobí, Frimpong dokonca vo veku 27 rokov používa status bývalý futbalista.

Frimpong sa prepracoval do prvého mužstva Arsenalu cez mládežnícke tímy a v roku 2011 debutoval pod manažérom Arsénom Wengerom. Muž, ktorý ho nikdy v tíme neprijal ani neprivítal, sa volal Samir Nasri. Už v druhom zápase sa pred očami Frimponga začervenalo a Nasri sa zachoval veľmi tvrdo. Po zápase mu vytmavil priamo do tváre, že práve jeho červená karta bola dôvodom, prečo prehrali. 

"Po zápase išiel každý do šatne a aj Arsene Wenger bol ticho. Nič nehovoril. No a následne Nasri povstal a pred všetkými povedal, že zápas sme prehrali kvôli mne," povedal Frimpong portálu The Athletic. "V poriadku, rozumiem tomu, ale premýšľal som. Prečo by niekto, akýkoľvek profesionál urobil niečo takéto mladému hráčovi v takomto momente?" zamyslel sa dnes už bývalý futbalista z Ghany. 

Nasriho odchod do Manchestru City

24. augusta 2011 nastal pre Frimponga šťastný deň. Aspoň to tak malo byť, pretože Nasri spečatil 25-miliónový prestup do Manchestru City. Frimpong bol taký nadšený, že spochybnil twittrový status spoluhráča Jacka Wilsherea, ktorý mu prial všetko dobre v novom pôsobisku. 

Netrvalo dlho a trápenie Frimponga sa vrátilo. Počas tréningu mu africký spoluhráč Alex Song odovzdal mobilný telefón a na druhej strane nestál nikto iný - Samir Nasri a navyše nahnevaný. "Vzal som si mobil a Nasri sa mi vyhrážal. Povedal som mu, že nie som z tých, ktorí sa boja. Navrhol som, že ak chce vyriešiť situáciu ako chlap, tak to môžeme urobiť," úprimne priznal Frimpong. 

"Úprimne, v čase, keď odišiel z Arsenalu, mohol som mu povedať, čo si o ňom myslím a dať najavo moje pocity. Povedal som mu, že ho nemám rád, nerešpektujem ho a nikdy ho nebudem rešpektovať ako profesionálneho hráča," netajil Frimpong úprimné emócie voči Nasrimu. 

O tom, že Nasriho nemá ani trošičku v láske, povedal aj svojim spoluhráčom. Napríklad Aaronovi Ramseymu či Jackovi Wilsherovi. "Môžete sa opýtať Ramseyho alebo Wilshera. Nikdy som nikoho neznevažoval, ale pravda je taká, že Nasriho som nikdy nemal rád a ani ho nikdy nebudem mať rád ani keby mi dal päť miliárd dolárov" hovorí tvrdý Frimpong. 

Taký hlúpy je tento chlapec

Odchod Nasriho do Manchestru City síce zabránil každodennému kontaktu s Frimpongom, ale v zápase sa ešte stihli stretnúť. Na začiatku roka 2012 vo vzájomnom dueli Citizens a Arsenalu. Ak existuje spôsob, ako si ešte viac vykopať vojnovú sekeru voči niekomu, kto vás už predtým vôbec nemusel, tak Nasri ho predviedol rovno na ihrisku. Bez hanby. 

"Počas zápasu mi povedal, že si ma môže kúpiť. Taký hlúpy je tento chlapec. Mohol by, lebo mal milióny, ale to nie je žiadny rešpekt. Toto sa stalo, mal som pocit, že je to tyran a nepozná svoje povinnosti ako skúsený hráč, ktorý by mal pomáhať mladým hráčom," neprestával Frimpong v oprávnenej kritike namysleného Francúza. 

Frimpongovi sa nepodarilo vybojovať si stále miesto v Arsenale. Odtiaľ putoval do Ruska, Švédska, dokonca aj na Cyprus. V marci tohto roku usúdil, že nemá zmysel trápiť sa a potácať v nižších súťažiach. Najmä s prihliadnutím na fakt nekončiacich zranení. 

Nasri si ešte okem Manchestru City vyskúšal hosťovanie v FC Sevilla, Antalyaspore, nakrátko bol súčasťou tímu Manuela Pellegriniho vo West Hame a počas tohto leta ho zlákal Vincent Kompany do Anderlechtu Brusel. Nech už bude jeho kariéra pokračovať akokoľvek, je takmer isté, že vzťah s Frimpongom zostane trvalo narušený a zrejme aj nenapraviteľný. 


Tagy: Samir Nasri Arsenal Londýn Emmanuel Frimpong

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Matt Dunham

DISKUSIA