Golovkin môže znova získať titul majstra sveta: Kazašský hrom sa predstaví v New Yorku

Kazašský profesionálny boxer Gennadij Golovkin (vľavo) a Ukrajinec Sergij Derevjančenko pózujú na tlačovej konferencii v New Yorku
Kazašský profesionálny boxer Gennadij Golovkin (vľavo) a Ukrajinec Sergij Derevjančenko pózujú na tlačovej konferencii v New Yorku

NEW YORK - Kazašský profesionálny boxer Gennadij Golovkin má príležitosť znova získať titul majstra sveta v strednej hmotnostnej kategórii. O poctu verzie IBF zabojuje 5. októbra v newyorskej Madison Square Garden proti Ukrajincovi Sergijovi Derevjančenkovi.

Opasok donedávna vlastnil Mexičan Saul "Canelo" Alvarez, ale organizácia mu ho odobrala, keďže sa v stanovenom termíne nedohodol na súboji s prednostným vyzývateľom Derevjančenkom.


Budte súčasťou najväčšieho eco-trailového bežeckého festivalu


Tridsaťsedemročný Golovkin je bývalý šampión strednej váhy, aspoň jeden z hlavných titulov držal v rokoch 2010 až 2018, opasok IBF mu patril od októbra 2015 do úvodnej remízy s Alvarezom v septembri 2017. O rok neskôr utrpel v odvete s Mexičanom prvú prehru v profesionálnej kariére a stratil opasky WBA, WBC aj IBO. V predchádzajúcom vystúpení si v júni poradil s Kanaďanom Steveom Rollsom a disponuje bilanciou 39 (35 KO)-1-1. O štyri roky mladší Derevjančenko má na konte trinásť víťazstiev (10 KO), v jedinom doterajšom titulovom stretnutí nestačil vlani na Američana Daniela Jacobsa.


Tagy: Gennadij Golovkin Sergij Derevjančenko

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Richard Drew

DISKUSIA