VIDEO Ribéry si v Taliansku dočkal vrelého privítania: Dúfam, že budem ako výhra v lotérii

Nová posila talianskeho klubu ACF Fiorentina francúzsky veterán Franck RiberyNová posila talianskeho klubu ACF Fiorentina francúzsky veterán Franck Ribery Zdroj: TASR/AP/Claudio Giovannini

FLORENCIA - Približne 12.000 fanúšikov ACF Fiorentina privítalo vo štvrtok na Štadióne Artemia Franchiho francúzskeho futbalistu Francka Ribéryho. Ten prišiel v stredu ako voľný hráč a s účastníkom najvyššej talianskej súťaže podpísal kontrakt na dva roky, ktorý mu vynesie 4,5 milióna eur plus bonusy.

Tridsaťšesťročný krídelník vstúpil na trávnik v sprievode hudby z filmu Rocky a priaznivcom predviedol v stredovom kruhu niekoľko fínt s loptou. "Dúfam, že môžem byť pre Fiorenitnu ako výhra v lotérii, navyše keď za mňa nič nezaplatili druhému klubu," povedal Francúz na tlačovej konferencii.

Ribéry v lete ukončil po dvanástich rokoch pôsobenie v Bayerne Mníchov. Počas nich získal s nemeckým klubom 23 trofejí, medzi nimi deväť bundesligových titulov i trofej pre víťaza Ligy majstrov. Do Bayernu prišiel v roku 2007 z Marseille, predtým si obliekal dresy Galatasaraya Istanbul, Brestu či Metz.

Fiorentina skončila v predchádzajúcej sezóne na šestnástom mieste Serie A. Nový ligový ročník odštartuje sobotňajším domácim súbojom s Neapolom.

Viac o téme: Franck Ribéry ACF Fiorentina
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Claudio Giovannini
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články