Slovan zdolal gréckeho favorita! Hlasy po víťazstve: Sme 90 minút od veľkého výsledku

Na snímke hráči ŠK Slovan Bratislava po skončení  prvého zápasu play off Európskej ligy ŠK Slovan Bratislava - PAOK SolúnNa snímke hráči ŠK Slovan Bratislava po skončení prvého zápasu play off Európskej ligy ŠK Slovan Bratislava - PAOK Solún Zdroj: TASR - Pavol Zachar

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase play off Európskej ligy UEFA 2019/2020 na Tehelnom poli nad gréckym PAOK Solún 1:0. O triumfe slovenského majstra rozhodol v nadstavenom čase holandský obranca Myenty Abena. Odvetný zápas je na programe o týždeň 29. augusta o 19.00 SELČ na štadióne Toumba v Solúne.

hlasy po zápase:

Marin Ljubičič, stredopoliar Slovana: "Pre takéto zápasy hrám futbal. Dnešný zápas ukázal, že lopta je guľatá a stať sa môže všeličo. No stále je za nami len prvý zápas. Čaká nás ešte ťažká odveta, ale my sa teraz musíme sústrediť na zápas proti Žiline a až potom budeme myslieť na zápas v Grécku."

Dominik Greif, brankár Slovana: "Sme 90 minút od veľkého výsledku. Odohrali sme výborný zápas s ťažkým súperom, ale nechali sme na ihrisku všetko. Mali sme aj šťastie, ale to patrí k tomu. V takýchto zápasoch je to potrebné."

Abel Ferreira, tréner PAOK Solún: "Niekedy jediná strela rozhodne zápas. V prvom polčase sme mali duel pod kontrolou. V druhom polčase sa súper samozrejme zlepšil. Pri góle nevieme, či to bolo všetko v poriadku, či nebol ofsajd. Jedna strela rozhodla zápas. Je to ale len prvé stretnutie. Všetko sa rozhodne v domácej odvete u nás. Boli sme favorit len podľa našich médií. My sa musíme zomknúť a potom dosiahneme víťazstvo."

Ján Kozák ml., tréner Slovana: "Teším sa, pre toto robíme futbal, je to najkrajšia odmena pre hráčov a nás všetkých v klube na plnom štadióne s krásnou atmosférou. Proti takýmto silným mužstvám nemôžete hrať ináč, defenzíva musí fungovať na sto percent aj s pomocou ofenzívnych hráčov. Naša šanca prišla, Abena tam zostal po štandardke a vyšlo to výborne."

Myenty Abena, obranca a autor gólu Slovana: "Je to neopísateľný pocit, vždy som sníval o takomto momente v takomto dôležitom zápase. Vedel som, že lopta sa tam môže vrátiť. Odveta bude mimoriadne náročná, ich fanúšikovia navodia ešte búrlivejšiu atmosféru."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava PAOK Solún
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavol Zachar
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články