Stará láska nehrdzavie: Americká šampiónka neváhala, skvelé správy pred US Open!

Sloane Stephensová
Sloane Stephensová

NEW YORK - Americká tenistka Sloane Stephensová krátko pred US Open obnovila po ôsmich mesiacoch spoluprácu s trénerom Kamauom Murraym. Víťazka newyorského grandslamu sa tento týždeň rozišla s holandským koučom Svenom Groeneveldom, s ním bola iba od mája.

Stephensová trénovala s Murraym od konca roku 2015 a behom troch rokov prežila najúspešnejšie obdobie kariéry. Vrcholom spolupráce bol po desaťmesačnej pauze kvôli zraneniu nohy triumf na US Open 2017, na ktorý rok nato nadviazala triumfom v Miami a postupom do finále Roland Garros.

Murray už tento rok nesprevádzal Stephensovú ani na Australian Open a neskôr v januári oznámil, že bude trénovať olympijskú víťazku Mónicu Puigovú z Portorika. Partnerstvo 26-ročnej Stephensovej so skúseným koučom Groeneveldom sa začlo nádejne, postupom do semifinále v Madride a štvrťfinále na Roland Garros. Z nasledujúcich ôsmich zápasov na WTA Tour ale vyhrala Američanka iba tri. Po prvýkrát od minulého marca tak jej meno chýba v top 10 svetového rebríčka. 


Tagy: Sloane Stephensová Kamau Murray

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Michel Euler

DISKUSIA