VIDEO Greif po víťazstve nad PAOK: Na Tehelnom poli sa cítite viac ako futbalista

Na snímke hráči ŠK Slovan Bratislava oslavujú víťazstvoNa snímke hráči ŠK Slovan Bratislava oslavujú víťazstvo Zdroj: TASR - Pavol Zachar

BRATISLAVA - Hoci brankár Dominik Greif vie, že k úspechu futbalistov Slovana Bratislava v Európskej lige UEFA 2019/2020 musí so svojimi spoluhráčmi zvládnuť aj odvetu, po prvom dueli srší optimizmom. "Belasí" vo štvrtok na Tehelnom poli proti PAOK-u Solún nielen že neinkasovali, ale v nadstavenom čase udreli a vďaka dôrazu Myentyho Abenu favorita zdolali 1:0. Greif vyzdvihol najmä veľkú bojovnosť tímu, ku ktorej sa pridalo aj potrebné šťastie.

Slovan pôjde do odvety s jednogólovým náskokom, no najmä čistým kontom, čo v býva v pohárovej Európe rozhodujúce. "Áno, najpodstatnejšia je nula vzadu, lebo vieme, čo to robí inkasovať doma v Európe. Gól v nadstavenom čase je bonus k tomu. Vieme, s čím pôjdeme do odvety, pôjdeme tam s tým, s čím aj do prvého zápasu. Sme 90 minút od skupinovej fázy Európskej ligy," uviedol po zápase 22-ročný brankár a dodal: "Čaká nás veľmi ťažká odveta vo veľmi búrlivom prostredí, ale pre nás sa nič nemení a vieme, že to môžeme zvládnuť. Ak splníme to čo v prvom zápase, môžeme postúpiť."

Po úvodných vyrovnaných fázach zápasu súper z Grécka postupne prebral taktovku zápasu pevne do rúk, Slovan bol pod tlakom, ale jeho obrana pracovala výborne. "Sily ubúdali, boli fázy, keď nás súper zatlačil. Mali sme aj šťastie, ale aj pri únave sme si plnili úlohy v šestnástke sme si rozoberali hráčov. Ubojovali sme to fantasticky," doplnil Greif.

Brankár Slovana prežil v zápase viacero ťažkých chvíľ, už v 7. minúte zatriasol brvnom jeho brány Leo Jaba, no najhorší moment pre neho prišiel v úvode druhého polčasu. Prudký center do šestnástky vtedy len tesne minul Pelkas, útočník PAOK-u si však u rozhodcu pýtal penaltu. Nepáčilo sa mu bránenie od Vernona De Marca. "Tam to 'smrdelo' penaltou, možno nám tam rozhodca pomohol, ale Vernon mi povedal, že nebola, tak mu verím. Zápas by bol inak oveľa horší. Ale aj potom dávali do šestnástky nepríjemné lopty, no so šťastím sme to zvládli a na konci sme dokázali udrieť. Ale za to všetko čo sme odovzdali, sme si to zaslúžili."

Solún inak Greifa v ničom neprekvapil. Hostia boli futbalovejší a sebavedomí, no domácim pomohla veľká obetavosť a aj plný štadión. Nálada v kabíne Slovana po vypadnutí v 1. predkole Ligy majstrov je už aj vďaka triumfu nad PAOK-om úplne odlišná. "Hostia ma neprekvapili, je to silné mužstvo. Nám ušiel úvod sezóny, ale hodili sme to za hlavu fantastickým spôsobom. Aj po výmene trénerov sa to od zápasu k zápasu zlepšovalo. Kvôli takýmto zápasom sa stavalo nové Tehelné pole a ľudia boli hladní práve po takýchto súbojoch. Dostali konečne čo chceli a aj pre nás je odmena, že tu môžeme hrať takéto zápasy."

Od návratu na Tehelné pole na ňom Slovan ešte neprehral, Greif vidí dôvod zreteľne. "Nech si hovorí kto chce čo chce, na Pasienkoch sa nehralo vždy jednoducho. Na Tehelnom poli, aj keby bol štadión prázdny, sa cítite viac ako futbalista. Tu ani nemôžete hrať zle." 

Brankár Slovana si po zápase uchmatol cenný suvenír, pýšil sa dresom súpera. Patril slovenskému reprezentantovi Miroslavovi Stochovi. Greif si dal tento záväzok hneď po postupe v 3. predkole, napokon sa mu ho podarilo dodržať. So Stochom si však pri výmene veľmi nepodebatoval. "Povedali sme si, že sa vidíme o týždeň, poprial som mu šťastnú cestu domov. Veľmi mu do reči nebolo, bol samozrejme sklamaný," uzavrel Greif.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9
Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Dominik Greif
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavol Zachar; VIDEO: Športky.sk
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články