Tomu sa povie priamy zásah do všetkých terčov: Druholigista ulovil majstra sveta!

Vladmiír Ružička
Vladmiír Ružička

KADAŇ - Tréner Vladimír Růžička, ktorý na konci minulej sezóny skončil v Chomutove po zostupe z hokejovej extraligy, bude pôsobiť ako konzultant v prvoligovej Kadani. 56-ročný bývalý kouč českej reprezentácie, ktorú doviedol v rokoch 2005 a 2010 k triumfu na MS, viedol Pirátov z Chomutova posledné štyri sezóny.

"Príchod Vladimíra Ružičku rozhodne beriem ako prínos. Verím a som presvedčený o tom, že nmá pomôže. Pre mňa je to nielen dlhoročný kamarát, ale i pán tréner, ktorý niečo dokázal. Do diania na kadaňskom ľade zasiahne od pondelka 26. augusta," uviedol na klubovom webe generálny manažér a tréner Kadaně Petr Klíma, ktorý na začiatku kariéry nastupoval s Ružičkom v Litvínove. 

Ručiak prevzal CHomutov v roku 2015 a podpísal zmluvu na 10 rokov. Bol zároveň športovým manažérom. Predtým viedol od novembra 2000 do konca sezóny 2013/14 pražskú Slaviu, s ktorou získal v rokoch 2003 a 2008 majstrovský titul. V pražskom klube bol aj generálnym manažérom. Olympijský víťaz z Nagana 1998 a majster sveta z Prahy 1985 následne pôsobil v Chomutove pred nástupom do role kouča aj ako konzultant. 

Podľa špekulácií sa mohol stať Ružička trénerom Slovanu Bratislava v KHL, kam sa ale klub kvôli finančným problémom nakoniec neprihlásil a mieri do slovenskej najvyššej súťaže. V Chomutove podľa vlastných slov skončil kvôli nižším klubovým ambíciam. 

"Pre mňa bolo jednoznačnou prioritou, aby sme sa hneď vrátili do extraligy, čo vedenie vidí v tejto chvíli inak. Po náročnej sezóne si ešte odpočiniem, až potom začnem riešiť, aké budú moje ďalšie kroky," uviedol Ružička v polovici mája. 


Tagy: Kadaň

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
piratichomutov.cz/Jan Pidrman

DISKUSIA