VIDEO Časy pred Messiho velebením: Blcha pobláznila Argentínu, oslavoval aj veľký Maradona!

Víťazná radosť Argentíny na OH 2008
Víťazná radosť Argentíny na OH 2008

PEKING - 178 204 očí, azda najlepší futbalista všetkých čias a pri ňom Ángel Di María, Sergio Aguero, Javier Mascherano či geniálny Juan Román Riquelme. Aj také bolo finále olympijského futbalového turnaja roku 2008 na pekinskom štadióne medzi Argentínou a Nigériou.

Argentínske mužstvo vtedy opanovalo celý turnaj a v kádri malo Lionela Messiho, o ktorom bol už vtedy svet oboznámený a nepochyboval o jeho talente. Nik ale netušil, že sa z neho stane jeden z najlepších futbalistov všetkých čias a povyhráva nespočetné množstvo trofejí. Biancocelesti mali gólovú produkciu veľmi šikovne rozdelenú. Po dva presné zásahy strelila hneď štvorica hráčov - Ángel Di María, Ezequiel Lavezzi, Sergio Aguero i Lionel Messi. 

Celok 39-násobného argentínskeho reprezentanta Sergia Batistu prešiel celým sitom bez jediného pokriveného vlásku. Najskôr v skupinovej dráme porazil Pobrežie Slonoviny 2:1 trefou z 86. minúty, proti Austrálii ho zachránil Ezequiel Lavezzi v 76. minúte a v záverečnom súboji bezpečne zdolal Srbov 2:0. 

Vyraďovacia časť najskôr priniesla triler, v ktorom padol súper z Holandska až v predĺžení zásluhou Di Maríu. Následne sa najväčšie juhoamerické derby proti Brazílii zmenilo na jednostrannú záležitosť (3:0 v prospech Argentíny) a vo finále zaúradoval vtedy 20-ročný hráč Benficy Lisabon Ángel Di María. Na turnaji si zahrali aj mená ako Ronaldinho, Shinji Kagawa, Marcelo, Roy Makaay, Marouane Fellaini či Claudio Marchisio. 


Tagy: Lionel Messi Diego Maradona Argentína Juan Román Riquelme OH 2008

Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Andres Leighton; Video: YouTube/TehFuriousD HD

DISKUSIA