VIDEO Góly sa žiadali ako soľ v chlebe a potom to prišlo: Anglický supertalent zavelil k obratu!

Jadon Sancho sa teší so svojimi spoluhráčmiJadon Sancho sa teší so svojimi spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

KOLÍN - Futbalisti Dortmundu v prvom kole Bundesligy deklasovali Augsburg 5:1, no v druhom zápase dlho prehrávali a až v závere otočili skóre. Vicemajster zvíťazil v Kolíne nad Rýnom 3:1 po góloch Jadona Sancha, Ašrafa Hakimího a Paca Alcácera z poslednej polhodiny zápasu.

Domáci tím dostal v 29. minúte do vedenia nestrážený Drexler, ku ktorému sa doputovala lopta cez celé malé vápno. Borussia sa snažila odpovedať, ale Alcácerovu aj Reusovu šancu zneškodnil brankár Horn. Vyrovnať sa podarilo až v 70. minúte Sanchovi strelou vnútri šestnástky a striedajúci Maročan Hakim štvrť hodiny nato hlavou rozhodol. V nastavení ešte po rýchlom protiútoku poistil výhru Dortmundu nad bundesligovým nováčikom Alcácer.

1. FC Kolín - Borussia Dortmund 1:3 (1:0)
Góly: 29. Drexler - 70. Sancho, 86. Hakimi, 90+ 4. Alcacer

Viac o téme: Borussia Dortmund 1. FC Kolín