VIDEO Brilantné galapredstavenie mladíkov postavilo Chelsea na nohy: Tri body majú cenu zlata

Mason Mount sa teší z góluMason Mount sa teší z gólu Zdroj: SITA/AP/Joe Giddens

NORWICH - Futbalisti londýnskej Chelsea zvíťazili 3:2 na ihrisku Norwichu a v treťom kole anglickej ligy sa dočkali prvého víťazstva pod vedením trénera Franka Lamparda. Domácemu nováčikovi k bodovému zisku nepomohol ani zásah Teemu Pukki, ktorý piatym gólom v troch úvodných zápasoch sezóny vyrovnal rekord Premier League.

Chelsea, ktorá doteraz v anglickej lige prehrala 0:4 s Manchestrom United, remizovala 1:1 s Leicesterom a v Superpohári UEFA po remíze 2:2 podľahla Liverpoolu v penaltovom rozstrele, sa v Norwichi ujala vedenia už v tretej minúte vďaka Abrahámovi.

Vzápätí ale vyrovnal Todd Cantwell a taktiež aj na gól Masona Mounta našli domáci odpoveď. V 30. minúte vyrovnal Pukki. Päť gólov v úvodných troch štartoch v anglickej ligy dal okrem fínskeho útočníka už len Pavel Pogrebňak v roku 2012. Tretíkrát sa Chelsea ujala vedenia zásluhou Abraháma v 68. minúte, a keď Ben Godfrey trafil len brvno, udržal favorit tesné víťazstvo.

Norwich City - FC Chelsea 2:3 (2:2)
Góly: 6. Cantwell, 30. Pukki - 3. a 68. Abraham, 17. Mount

Viac o téme: Premier League Norwich City Chelsea FC