Klenot s cenou zlata nenaplnil očakávania: Bayernu došla trpezlivosť, supertalent mení adresu

Portugalský futbalista Renato Sanches
Portugalský futbalista Renato Sanches

LILLE - Portugalský futbalista Renato Sanches po troch rokoch opúšťa Bayern Mníchov, keď z tímu úradujúceho nemeckého majstra prestúpil do OSC Lille. Dvadsaťdvaročný stredopoliar podpísal s účastníkom Ligue 1 štvorročnú zmluvu.

Sanches pricestoval v piatok do severofrancúzskeho mesta, kde sa podrobil lekárskej prehliadke a následne skompletizoval svoj prestup podpisom kontraktu. "Renato je výnimočný hráč. Je to zaujímavý typ futbalistu, ktorý pasuje do nášho projektu," uviedol na klubovom webe na adresu novej posily generálny riaditeľ OSC Marc Ingla.

Podľa agentúry AFP zaplatilo vedenie Lille za bývalého hráča Benficy Lisabon približne 20 miliónov eur, čím by sa stal najdrahším hráčom v dejinách klubu. Prekonal by aj transfer Yusufa Yaziciho z Trabzonsporu za 16,5 milióna eur z úvodu augusta.

Renato Sanches po zisku titulu na EURO 2016 zamieril z Benficy za 35 miliónov eur do Bayernu, v bavorskom veľkoklube si však nedokázal vybojovať miesto v nabitej zostave. Sezónu 2017/2018 strávil na hosťovaní vo Swansea City.


Tagy: Bayern Mníchov OSC Lille Renato Sanches

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Martin Meissner; Twitter/LOSC Lille EN

DISKUSIA