Tápajúci Zverev prehovoril o najväčších rivaloch: S Kyrgiosom sme kamaráti, Nadal má svoj svet!

Alexander Zverev
Alexander Zverev

NEW YORK – Nemecký tenista Alexander Zverev prežíva hrôzostrašnú sezónu. Katastrofálne výsledky striedajú ešte katastrofálnejšie a na pohode talentovaného hráča nepridávajú ani nešťastné vyhlásenia, ktoré vyústili až do rozchodu s hviezdnym trénerom Ivanom Lendlom. Rodák z Hamburgu však verí, že záverečný grandslam sezóny prinesie vytúžený obrat. Pred US Open sa vyjadril aj o vzájomných vzťahoch na okruhu ATP.

V rozhovore prehovoril o priateľstvách v tenisovom kolotoči. "S Nickom Kyrgiosom sme kamaráti, zvykneme spolu chodiť na večere. Mimo kurtu je Nick rovnako zábavný ako keď hrá. Okrem neho sa stretávam s Karenom Chačanovom, ktorý by mohol byť mojím najlepším kamarátom, ale je ním Dominic Thiem. Veľmi často sa stretávame a vždy si jeden druhého vypočujeme," nechal sa počuť nemecký tenista, ktorého citoval portál Tennis World.

Dvadsaťdvaročný Nemec sa vyjadril aj k hráčom veľkej štvorky, o Rafaelovi Nadalovi prehovoril bez okolkov. "S inými hráčmi komunikuje menej. Zvyčajne trávi čas s ostatnými Španielmi a svojím tímom. Ale nechápte ma zle. Je to veľmi milý chlapík, je vždy k dispozícii, keď ho o niečo poprosíte. Rovnako Andy Murray. Často sa rozprávam s Rogerom Federerom a Novakom Djokovičom. Nielen o tenise, ale aj o živote všeobecne," zakončil svoju spoveď minuloročný víťaz Turnaja majstrov v Londýne.

Mal by zavolať Beckerovi

Alexander Zverev prežíva naozaj turbulentné obdobie, ktoré nemohlo skončiť inak ako prepustením tzv. superkouča Ivana Lendla. Dvojica mala poriadne naštrbené vzťahy, vzduchom lietali iskry a početné vyjadrenia, ktorými Nemec častoval svojho trénera, hovorili za všetko. Lendl si teda balil kufre a pre mladého hráča začala nová kapitola.


Čítajte aj: Prečo necháva Djokovič svet v nemom úžase? Úspešný kouč prezradil Novakov kľúč k úspechu!


Jeho krajanka, šéfka nemeckého tenisu a bývalá fedcupová kapitánka Barbara Rittnerová má v otázke nového Zverevovho trénera jasno. V rozhovore pre Eurosport sa rozrozprávala o najväčšom nemeckom talente od čias hviezdneho Borisa Beckera. "Zverev potrebuje niekoho, kto je vždy k dispozícii a Lendl to odmietol. Najdôležitejšie je, že Sasha má vedľa seba niekoho, kto mu verí. Aj keď momentálne je to jeho otec," tvrdí Rittnerová.

Kto by teda mohol prevziať velenie nad talentovaným, no zároveň aj problémovým tenistom? Víťazka dvoch turnajov na okruhu WTA má svojho favorita. "Potrebuje Zverev nového trénera? Má veľmi blízky vzťah so svojím otcom, ktorého považujem za pokojného a príjemného chlapa. Ale mať osobu v pozadí by bolo pre mňa veľmi dôležité,“ povedala. "Môžem myslieť len na jedného človeka. Boris Becker. Keby som mala niečo odkázať Sashovi, bolo by to: Choď k Borisovi. Má skúsenosti, bol by perfektným konzultantom," uzavrela Rittnerová.


Príďte povzbudiť slovenských tenistov v Davis Cupe.


Alexander Zverev má pred sebou náročnú voľbu. Ešte predtým ho však čaká ostrá skúška na US Open, kde bude chcieť konečne prelomiť grandslamové suchoty a zaknihovať výraznejší úspech. V prvom kole narazí na Moldavčana Albota, no už vo štvrťfinále naňho čaká španielsky býk menom Rafael Nadal.


Tagy: Rafael Nadal Roger Federer Boris Becker Dominic Thiem Nick Kyrgios Alexander Zverev Karen Chačanov

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/ps
Foto:
SITA/AP/Fran Gunn/The Canadian Press

DISKUSIA