VIDEO Veríte na zázraky? Totálna senzácia obletela svet: Američania prehrali po trinástich rokoch!

Američania prišli o víťaznú sériu
Američania prišli o víťaznú sériu

MELBOURNE - Basketbalisti USA našli po 78 zápasoch premožiteľa. V sobotňajšom prípravnom stretnutí pred MS v Číne podľahli v Melbourne domácej Austrálii 94:98. Američania prehrali po takmer trinástich rokoch, na medzinárodnej scéne naposledy nestačili v semifinále MS 2006 na Grécko. Na šampionáte vtedy získali bronz.

"Súper chcel víťazstvo viac než my. Je to pre nás lekcia," citovala agentúra AP rozohrávača Kembu Walkera, autora 22 bodov. USA ťahali sériu 78 víťazstiev, ktorú ozdobili triumfami na OH 2008, 2012 a 2016 ako i MS 2010 a 2014.

Kouč amerických basketbalistov Popovich však nebral prehru tragicky. "Mužstvo sa stále zohráva a hráči si musia zvyknúť na systém hry. Austrálčania nám však dali veľkú lekciu, čo sa týka toho, kde sa chceme dostať a ako by sme mali hrať v takýchto dueloch," skonštatoval 70-ročný tréner, ktorý už 23 rokov šéfuje lavičke spomenutého San Antonia Spurs.

K výhre Austrálie, ktorá dokázala v zápase zmazať 10-bodový deficit, prispel 30 bodmi Patty Mills. Rozohrávač San Antonia Spurs, ktorý nastúpil proti svojmu klubovému trénerovi Greggovi Popovichovi, zaznamenal záverečných desať bodov svojho tímu. Austrálčania zdolali Američanov prvýkrát v histórii.


Nenechajte si ujsť 11. ročník Telekom Night Run 2019


Rekordná šnúra USA je tak odteraz minulosť. Pred duelom bola bilancia vzájomných zápasov 30:0 pre USA. "Bolo to úžasné," poznamenal Patty Mills.


Tagy: USA Austrália

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA/AP/Andy Brownbill; Video: YouTube/Ximo Pierto

DISKUSIA