Porušenie pravidiel ho vyjde draho: Petacchi je na cyklistickom dôchodku, trestu však neušiel

Alessandro Petacchi
Alessandro Petacchi

AIGLE - Medzinárodná cyklistická únia spätne potrestala bývalého talianskeho cyklistu Alessandra Petacchiho dvojročným zákazom štartu za porušenie antidopingových pravidiel v rokoch 2012 a 2013. UCI udelila trest na základe informácií od rakúskych úradov, ktoré po razii na februárových MS v klasickom lyžovaní vyšetrujú kauzu krvného dopingu spojenú s lekárom Markom Schmidtom.

Štyridsaťpäťročný Petacchi sa ocitol v podozrení ako jeden z niekdajších klientov jeho ordinácie v Erfurte, ktorá športovcom z rôznych odvetví pomáhala s krvným dopingom. Taliansky jazdec pre obvinenie tento rok v máji predčasne odcestoval z Giro d'Italia, ktoré komentoval pre televíznu stanicu RAI Sport, aby sa pripravil na obhajobu.

Účasť v kauze už v minulosti niekoľkokrát dôrazne odmietol. Podľa vyšetrovateľov si Petacchi pomáhal transfúziami v rokoch 2012-2013. Bývalý elitný špurtér vybojoval 22 etapových víťazstiev na Gire, kariéru ukončil v roku 2015. Pred 11 rokmi ho na desať mesiacov suspendovali pre užitie lieku na astmu. Informáciu priniesol portál cyclingnews.com.


Tagy: UCI Alessandro Petacchi

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA