Hej, mladé uchá, počúvajte: Potrebujeme niekoho, kto sa nevolá Roger, Novak či Rafa!

Tenisové legendy sa vyjadrili o najväčších favoritoch US Open
Tenisové legendy sa vyjadrili o najväčších favoritoch US Open

NEW YORK – Tenisový sviatok s názvom US Open nám nezadržateľne klope na dvere, a tak sa všetkým fanúšikom bieleho športu natíska otázka, kto sa stane víťazom záverečného podniku veľkej štvorky? Najväčším favoritom je Novak Djokovič, no šancu majú aj viacerí mladí hráči. Svoj názor pridal uznávaný expert a niekdajší elitný hráč John McEnroe. Informoval o tom portál tennisworld.com

Americká legenda si nemyslí, že Roger Federer patrí do starého železa a ďalší grandslamový primát je definitívne pasé. "Pred piatimi rokmi som si myslel, že už nikdy nevyhrá grandslam, a pozrite, čo sa stalo," začal svoju spoveď extravagantný tenista, ktorý sa netají tým, že práve Švajčiar je jeho najobľúbenejším hráčom. "Napriek svojmu veku je ako Superman, ktorý je schopný všetkého," pokračovala bývalá svetová jednotka. 


Čítajte aj: Tápajúci Zverev prehovoril o najväčších rivaloch: S Kyrgiosom sme kamaráti, Nadal má svoj svet!


Nehrajúci kapitán tímu Európy v Laver Cupe sa dotkol aj otázky súboja o honor najlepšieho hráča všetkých čias. "Kto sa stane rekordérom? Možno Djokovič. Po prvé, je mladší ako Nadal. A po druhé, je schopný vyhrávať na všetkých povrchoch. Rafa mal na harde množstvo problémov so zraneniami a zdá sa, že Novak ich nebude mať. Ďalej, záleží to na motivácii, ktorú má,“ pokračoval štvornásobný víťaz US Open.

Nezabudnuteľný McEnroe načrtol aj tému ženského pavúka vo Flushing Meadows. "Čo sa týka žien, všetko je otvorené. Spomeniem Serenu, ktorá chce opäť vyhrať. Závisí to na jej tele, keďže mala veľa problémov," priznal. McEnroe spomenul aj ďalšie Američanky, ktoré sa stretli v pamätnom finále edície z roku 2017. "Hráčky ako Madison Keysová a Sloane Stephensová majú čo povedať," zakončil bývalý ľavoruký tenista.

Wilander je opačného názoru

Na slová legendárneho Američana nadviazala ďalšia výrazná osobnosť svetového tenisu. Mats Wilander, odborník televízie Eurosport, sa nechal počuť, že prvé husle by mohli hrať hráči z nastupujúcej generácie. "Bol by som veľmi prekvapený a sklamaný, ak by jeden, či dvaja mladší hráči nepostúpili do semifinále," povedal v rozhovore pre španielsku agentúru EFE.

"Na tráve potrebujete skúsenosti, na antuke určitý herný štýl, ale na tvrdom povrchu nemáte žiadne výhovorky,“ pokračoval Švéd a tradične svojským spôsobom si rýpol do hráčov veľkej trojky. "Potrebujeme dvoch hráčov v semifinále, ktorí sa nevolajú Roger, Rafa, Stan alebo Novak. Myslím si, že Nadal je jediný hráč, ktorý dokáže poraziť Djokoviča v päťsetovom zápase na grandslamovom turnaji,“ povedal Wilander.

Bývalý hráč číslo jeden a majiteľ siedmich grandslamových titulov je tradičným kritikom švajčiarskeho tenistu Rogera Federera, čo potvrdil aj pred blížiacim sa podnikom v New Yorku. "Čo sa týka Rogera Federera, najväčší problém je fakt, že bude musieť hrať sedem zápasov. Nezáleží na tom, aký je to herný štýl, môže mať problém so servismanom, ale aj s tenistom hrajúcim zo základnej čiary,“ vyjadril sa Wilander, ktorý zrejme narážal na vlaňajšie fiasko bazilejského rodáka. Dvadsaťnásobný šampión nestačil na Johna Millmana a s turnajom sa rozlúčil pred bránami štvrťfinále.

Ideálnu príležitosť na reparát bude mať už o pár dní. Záverečný grandslamový turnaj sezóny štartuje v pondelok 26.8. Prvenstvo obhajujú Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Osaková. 


Príďte povzbudiť slovenských tenistov v Davis Cupe.Tagy: Rafael Nadal Roger Federer Novak Djokovič John McEnroe Mats Wilander

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/ps
Foto:
Športky Koláž - TASR/Martin Baumann; SITA/AP/Tim Ireland/John Minchillo; SITA/AP/Sam Greene/The Cincinnati Enquirer; SITA/Paul Chiasson/The Canadian Press

DISKUSIA